Перейти до основного вмісту

8 листопада світ відзначає День урбаністики та містобудування. ЛНТУ не стоїть осторонь, адже випустив у світ не одне покоління талановитих будівельників, архітекторів та дизайнерів.

З нагоди професійного свята, на факультеті архітектури, будівництва та дизайну, за організації кафедри будівництва та цивільної інженерії, відбулася зустріч студентів та викладачів із досвідченими практиками та фахівцями містобудівної справи. Почесними гостями цього дня у стінах університету були: директор департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради, головний архітектор міста Веніамін Туз, а також випускниця ЛНТУ, а нині успішна фахівчиня в галузі містобудування  - Софія Ляшук.

«Ми готуємо фахівців зі спеціальностей «будівництво та цивільна інженерія» та «архітектура і містобудування», які потім будуватимуть не лише будинки і дороги, але й цілі міста. Тому сьогодні ми раді вітати в стінах університету наших хороших друзів та стейкхолдерів, які поділяться професійним досвідом із нинішніми студентами і надихнуть їх на подальший розвиток і самореалізацію», - наголосила, представляючи гостей заходу, завідувач кафедри БЦІ Ольга Ужегова.

ФАБДФАБДФАБД

Розпочинаючи спіч, Веніамін Туз коротко розповів про себе, освіту та професійну діяльність. Він зазначив, що перед архітектором стоять багато складних завдань, до яких потрібно бути готовим, які необхідно відповідально вирішувати, аналізувати, прогнозувати і давати швидкі відповіді. Тож, додає лектор, майбутні фахівці повинні наполегливо навчатися й працювати, аби здобути максимум необхідних компетенцій і постійно розширяти власний кругозір.

До уваги присутніх лектор продемонстрував детальний план міста Луцька. «Це основний містобудівний документ», - зауважує Веніамін Туз і додає, що саме над цим «зображенням» профільному департаменту довелося працювати близько 8 років.

«Місто – це така структура, яка не може залишатися монотонною, вона постійно міняє свій зміст і генеральний план мусить на це «реагувати», - додає лектор.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

В контексті огляду детального плану міста Луцька, Веніамін Туз розповів про потенційні зміни у місті, які реалізовуватимуться уже найближчим часом, акцентував увагу на окремих частинах міста, які з промислової зони перетворюватимуться на житлову. Крім того, головний архітектор Луцька поділився планами щодо створення нових житлових масивів, рекреаційних зон, зведення нових кварталів та реконструкції історичних будівель й частини Старого міста.

Головне у професії, каже Веніамін Туз, звертаючись до майбутніх колег - усвідомлювати важливість своєї діяльності, розуміти усю відповідальність, покладену на архітектора та містобудівника, адже здійснюючи зміни у плані міста – відбуваються зміни у житті кожного його мешканця.

ФАБДФАБДФАБДФАБД

«Коли ми були студентами і перед нами ставили завдання, то пропонували за основу «чисте поле», на якому ми відтворювали житловий квартал. Насправді, таких задач перед вами ставити не будуть,  ви повинні будете виконувати проект реконструкції існуючої забудови, а це набагато складніше. Фактично, ви повинні повністю переробити те, що вже існує, але за кожним проектом стоятимуть люди, які завжди будуть не згодні. Складність полягає у тому, що нам потрібно багато часу витрачати, пояснюючи, чому ця зміна має право на існування. Ви повинні усвідомлювати, що кожен ваш рух на папері означає, що ви регулюєте чиєсь життя і на вас лежить величезна відповідальність, ви повинні прийняти правильне рішення», - наголошує Веніамін Туз.

ФАБДФАБД

У продовження теми професійного становлення, про власний досвід розповіла випускниця ЛНТУ Софія Ляшук. Сьогодні дівчина працює в управлінні містобудування Володимира-Волинського і закликає молодь братися за будь-які можливості здобуття практичного досвіду. Власне, у цьому контексті, спікерка розповіла про Школу урбаністики, в якій і сама неодноразово брала участь.

Софія Ляшук розповіла, зокрема, про роботу над Концепціями інтегрованого розвитку Луцька та Кривого Рогу. Так, учасники Школи впродовж відведеного часу працювали над аналізом районних просторів міст, якістю міського середовища, концепцією внутрішньоміського транспорту, облаштуванням вуличного простору тощо, і пропонували реальні ідеї для покращення інфраструктури міст.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Перевагою роботи у межах Школи урбаністики, додає Софія Ляшук, є те, що усі студентські пропозиції міська влада бере до уваги та, чимало з яких, спрямовує до реального виконання на місцях, а це дозволяє студенту отримати максимум корисних практичних навичок та бути готовим до найрізноманітніших завдань у подальшій професійній діяльності.

«Це нові знайомства, яскравий досвід та робота із цікавими людьми, які готові вас навчати», - резюмує дівчина.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Спікерка продемонструвала студентам реальні напрацювання в рамках роботи Школи урбаністики та закликала молодь не бути байдужими до свого професійного розвитку і долучатися до будь-яких ініціатив, які світ відкриває для них.

Дякуємо гостям заходу за цікавий діалог та відкрите спілкування! Пишаємося вашими напрацюваннями і відкриті до нових зустрічей!