Перейти до основного вмісту

8 лютого 2023 року відбувся круглий стіл у змішаному форматі з обговорення освітніх програм спеціальності 122 Комп'ютерні науки:

ОП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;

ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти.

До зустрічі долучилися всі зацікавлені у якісній підготовці фахівців  за спеціальністю (стейкхолдери) – роботодавці, представники академічної спільноти, бізнесу, громадських асоціацій, здобувачі вищої освіти.

Обговорення

Валерій Ліщина – гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та Юрій Тулашвілі – гарант ОП другого (магістерського) рівня вищої освіти, представили освітні програми, які реалізуються на кафедрі комп'ютерних наук.

ОбговоренняОбговорення


Долучилася до обговорення декан факультету комп'ютерних та інформаційних технологій Інна Кондіус, яка наголосила на перспективності ОП, що реалізуються на кафедрі комп'ютерних наук.

Обговорення

Наталія Ліщина зазначила, що зміст ОП повністю відповідає предметній області та об’єктам діяльності з підготовки фахівця зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Відзначила хорошу практику проведення на кафедрі студентського конкурсу стартапів.

ОбговоренняОбговорення


До обговорення долучилися представники роботодавців, які співпрацюють з кафедрою комп’ютерних наук в різних напрямах.

ОбговоренняОбговорення



Керівник компанії MINT-Innovation Тарас Коменда поділився досвідом співпраці з ЛНТУ. Більше пів року тривав запропонований компанією проект. За цей час було проведено 5 зустрічей зі студентами на базі ЛНТУ; ряд meetup для студентів та викладачів на базі MINT-Innovation; проведене інтенсивне навчання відібраної групи студентів;  залучено здобувачів до виконання реальних практичних задач в компанії; 5 студентів уже долучилися до команди розробників команди MINT-Innovation і продовжують навчатися за дуальною формою здобуття освіти.

Обговорення

Зі сторони компанії ТОВ ТЕРІХЕМ ТЕРВАКОСКІ на зустрічі були присутні представники відділу ІТ: Валентин Черняк – менеджер відділу ІТ, В’ячеслав Гусачук – адміністратор системи.

Компанія приймала здобувачів на практику і готова надалі продовжувати співпрацю в цьому напрямку. Практична підготовка в ТОВ ТЕРІХЕМ ТЕРВАКОСКІ дає можливість ознайомлюватися зі створенням та моніторингом мережі різних відділів даної компанії, отримувати практичні навички із захисту даних, роботи з антивірусним забезпеченням, перебудовою Wi-Fi мережі, що надає можливість двофакторної авторизації користувачів, та забезпечує безперебійну роботу мережі. Здобувачі під час практичної підготовки мають можливість ознайомитися з охоронними системами (відеонагляд, контроль обліку часу і контроль доступу працівників, система контролю доступу до приміщень). Аналітики-програмісти даної компанії працюють з великими об’ємами даних, з базами даних, які містять мільйони і більше записів в одній таблиці, так званою технологією кубів (OLAP), які потрібні для моніторингу та аналізу процесів, формування звітів фінансових потоків на виробництві.

ОбговоренняОбговорення


Сергій Новицький– керівник ІТ-компанії SP.Z O.O. TAKIDA (Lublin, Poland) розповів про діяльність своєї компанії та головні напрями роботи. Сферою діяльності компанії є розробка програмних рішень для сфери транспорту та логістики. Новицький Сергій зауважив, що сьогодні на ІТ-ринку потрібні фахівці з розробки та супроводу прикладного програмного забезпечення.

Обговорення

Петро Гоцалюк – керівник «Офісу впровадження цифрових рішень «DigitalVolyn» наголосив на важливості підготовки фахівців з комп’ютерних наук в контексті реалізації проектів з цифрової трансформації України. Також розповів про ідею та реалізацію проекту «Офіс впровадження цифрових рішень «DigitalVolyn». «DigitalVolyn» створений з метою підтримки цифрової трансформації регіону та підвищення спроможності органів державної влади, місцевого самоврядування у плануванні та впровадженні цифрових перетворень на місцях.

Обговорення

Активну участь в обговоренні взяла завідувач кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки ВНУ імені Лесі Українки, гарант ОП «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» (бакалаврський рівень) Тетяна Гришанович. Акцентувала увагу на важливості набуття компетентностей з управління ІТ-проектами як на рівні бакалаврату, так і в магістратурі. Також зазначила, що магістр з комп'ютерних наук повинен набути знання, що необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур; зрозумілого і недвозначного донесення власних знань у сфері комп’ютерних наук до фахівців і нефахівців.

Представниця Рівненського державного гуманітарного університету к.т.н. доцент Алеся Сінчук звернула увагу на достатню кількість кредитів вивчення іноземної мови. Говорили про процедури та організацію вибору дисциплін в ЛНТУ.  Також обговорили практичну підготовку здобувачів ОП.

Обговорення

До бесіди долучився завідувач кафедри комп'ютерних наук та прикладної математики Національного університету водного господарства Турбал Юрій Васильович.

Представники ІТ компаній Яцканич Олександр (LIGHT WEB), Войтович Сергій (WETELO), Гуда Володимир (ЕСКА 8)  зазначили позитивні риси освітніх програм,  обговорили перспективи подальшої співпраці з кафедрою. Також викладачам освітніх компонент освітньої програм надали рекомендації стосовно наповнення освітніх компонент, аби випускники кафедри набували необхідних компетенцій та мали конкурентні переваги на ринку праці.

Щиро дякуємо всім стейкхолдерам за змістовні, цінні поради та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Кафедра комп’ютерних наук