Частиною професійного розвитку є екскурсії. Коли твоя країна у війні і щодня гинуть люди, важко уявити майбутнє, зрозуміти: «а що далі». Тому для відновлення ресурсу просто необхідні відпочинок та перезавантаження.

06.07.2023р етнопарк «Ладомирія», що знаходиться у місті Радивилів на Рівненщині відвідали представники Луцького національного технічного університету кафедри технологій легкої промисловості (Людмила Назарчук, Микола Рябчиков, Юлія Лемколович) і кафедри туризму та готельно-ресторанної справи (Юлія Дащук).

Легка промисловістьЛегка промисловістьЛегка промисловість

«Ладомирія» - це арт-простір, де живе справжня автентика, це також мультиформатний культурний простір, який реалізовує проєкти з поширення та популяризації культурного коду нації. Серед діяльності ентопарку – дослідження культури, побуту, звичаїв і традицій Волині.

На території етнопарку розташовані справжні хати та господарські приміщення українців Волині та Гуцульщини XIX ст., де ретельно збережені всі технології їх будівництва, а також відтворений побут помешкань.

Легка промисловістьЛегка промисловістьЛегка промисловість

Серед локацій цікавими є:

- музей під відкритим небом (скансен);

- ткацька майстерня, де розміщено професійні ткацькі верстати за якими працюють майстрині, що створюють дуже тонку лляну тканину «Серпанок», з якої шиють національні українські костюми,

- музей автентичного одягу, де представлений традиційний та святковий одяг волинян, який є збереженим та відтвореним майстрами «Ладомирії»;

- музей возів та інструментів;

- воркшоп-простір, де проводяться майстер-класи  та зустрічі;

- ресторація «Аустерія», куди можна завітати та скуштувати смачну кухню, а ще посмакувати лавандовою кавою!

Легка промисловістьЛегка промисловістьЛегка промисловість

Голова громадської організації «Центр дослідження і відродження Волині», керівник етнопарку «Ладомирія» Володимир Дзьобак – це людина, що досліджує, розбудовує, зберігає,примножує історичну памʼять своєї рідної землі. Він розповів про тематичне наповнення експозиційта поділився концепцією подальшого розвитку «Ладомирії». Також із Володимиром викладачі ЛНТУ обговорили деталі співробітництва, підписали договір про співпрацю, поспілкувалися на цікаву тематику стосовно одягу та туризму. Надихнулися побаченим, приміряли автентичний український одяг, спробували попрацювати за ткацькими верстатами, скуштували чудові страви та запашну каву, поспілкувалися з натхненними працівниками.

Дякуємо ЗСУ за таку можливість!