Для здобувачів вищої освіти, що навчаються за бакалаврським та магістерським рівнями на ОП Галузеве машинобудування ЛНТУ, було проведено лекцію в рамках викладання дисципліни «Металообробне обладнання та різання металів» заступником директора з наукової роботи Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля, членом-кореспондентом НАН України, д.т.н., професором Сергієм Анатолійовичем Клименком. Тема лекції: «Можливості та перспективи використання алмазного ріжучого інструменту в металообробці».

12

В ході проведення лекції професором С.А. Клименком було піднято та доведено до слухачів наступні проблемні питання за темою доповіді:

- історія розвитку та використання технічних алмазів в машинобудуванні та металообробці;

- види та призначення металообробного ріжучого інструменту на основі технічних алмазів;

- якість обробки поверхонь деталей машин ріжучим інструментом на основі технічних алмазів;

- можливості та перспективи прецизійної обробки поверхонь деталей машин з різних конструкційних матеріалів ріжучим інструментом на основі технічних алмазів.

34

За результатами лекції здобувачі вищої освіти перейняли передовий вітчизняний досвід, в частині використання алмазного ріжучого інструменту в металообробці, від відомого в Україні та за її межами лектора і науковця, а також набули відповідних практичних компетентностей.

На завершення Сергій Анатолійович, в рамках договору про співпрацю між Луцьким національним технічним університетом та Інститутом надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, запропонував студентам продовжувати започатковані традиції в частині проходження наукових практик, стажувань, використовувати можливості наукових лабораторій та Центру колективного користування науковим обладнанням для наукових досліджень та покращення якості освітнього процесу. А після навчання в магістратурі – вступати до аспірантури Інституту надтвердих матеріалів.

5

Доцент кафедри

галузевого машинобудування                                                                                                        Сергій ШИМЧУК