В рамках довготривалої співпраці кафедри економіки з Волинським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Спілка економістів України» 07 грудня 2022 року відбулася відкрита лекція секретаря даної організації к.е.н., доцента, член-кореспондента Академії економічних наук України, доцента кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами, ВНУ ім. Лесі Українки Науменко Наталії Сергіївни. Тема обговорення: «Вихід зарубіжних компаній з російського ринку через війну з Україною: катастрофічні наслідки політики імпортозаміщення для російських підприємств».
Слухачами лекції стали аспіранти, здобувачі магістратури освітніх програм зі спеціальності 051 Економіка, а також викладачі кафедри економіки ЛНТУ.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/E3CD2C3E-2CA2-40FF-A8FC-DE2BFA825BEC.jpeg)
В ході лекції була представлена цікава інформація про особливості торгівельних відносин України та рф до та після початку війни, встановлення мит, зборів, заборон торгівлі різними товарами і послугами тощо.
Також було надано інформацію про ситуацію з санкціями проти рф після початку повномасштабної війни.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/E2FB25CF-3149-41E5-883E-7E52F99D34E7.jpeg)
Також було цікаво послухати про дії окремих компаній та країн щодо впровадження санкцій проти країни-агресора. Цікавою була також інформація про перелік зарубіжних компаній, які працювали та вирішили повністю чи частково вийти з ринку рф після початку повномасштабної війни.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/BC4BEC49-2C12-4B73-8702-877746AFD1BA.jpeg)
Основну увагу також було приділено вивченню наслідків дії різних санкцій на економіку рф, зокрема на ключові сектори промисловості, сферу охорони здоров’я та на зовнішню торгівлю країни-агресора загалом.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/1ACD3DC4-1BB3-4C58-8250-6A18BE536270.jpeg)
Також здобувачі та викладачі задали питання лектору про можливі наслідки для українських вкладників від ребрендингу російського банку «Альфа банк», а також про дієвість санкцій, ситуацію на світовому енергетичному ринку і часові перспективи знищення економіки рф через санкції, на які лектор надала вичерпні відповіді.
Дякуємо ГО «Спілка економістів України», а також її секретарю Наталії Науменко за цікаву лекцію та плідну співпрацю в освітньо-науковій сфері.
Завідувач кафедри економіки
Олександр Шубалий