В рамках довготривалої співпраці кафедри економіки з Волинським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Спілка економістів України» 07 грудня 2022 року відбулася відкрита лекція секретаря даної організації к.е.н., доцента, член-кореспондента Академії економічних наук України, доцента кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами, ВНУ ім. Лесі Українки Науменко Наталії Сергіївни. Тема обговорення: «Вихід зарубіжних компаній з російського ринку через війну з Україною: катастрофічні наслідки політики імпортозаміщення для російських підприємств».

Слухачами лекції стали аспіранти, здобувачі магістратури освітніх програм зі спеціальності 051 Економіка, а також викладачі кафедри економіки ЛНТУ.

Економіка

В ході лекції була представлена цікава інформація про особливості торгівельних відносин України та рф до та після початку війни, встановлення мит, зборів, заборон торгівлі різними товарами і послугами тощо.

Також було надано інформацію про ситуацію з санкціями проти рф після початку повномасштабної війни.

Економіка

Також було цікаво послухати про дії окремих компаній та країн щодо впровадження санкцій проти країни-агресора. Цікавою була також інформація про перелік зарубіжних компаній, які працювали та вирішили повністю чи частково вийти з ринку рф після початку повномасштабної війни.

Економіка

Основну увагу також було приділено вивченню наслідків дії різних санкцій на економіку рф, зокрема на ключові сектори промисловості, сферу охорони здоров’я та на зовнішню торгівлю країни-агресора загалом.

Економіка

Також здобувачі та викладачі задали питання лектору про можливі наслідки для українських вкладників від ребрендингу російського банку «Альфа банк», а також про дієвість санкцій, ситуацію на світовому енергетичному ринку і часові перспективи знищення економіки рф через санкції, на які лектор надала вичерпні відповіді.

Дякуємо ГО «Спілка економістів України», а також її секретарю Наталії Науменко за цікаву лекцію та плідну співпрацю в освітньо-науковій сфері.

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий