Перейти до основного вмісту

Студенти факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ під час літніх канікул беруть активну участь у міжнародних програмах – для отримання нового досвіду та покращення свої soft skills.

Такі програми як Global UGRAD, самостійний трансфер і Work and Travel USA, допомагають студентам розширити свої можливості.

Це вимагає від учасників певних зусиль і відповідності вимогам, але витрачений власний час та зусилля не будуть даремні, оскільки це допоможе зростати вам як професіоналам і розвивати свій особистий потенціал. Тож, якщо ви готові до цього виклику, не сумнівайтеся скористатися цими програмами і відправитися у незабутню подорож до знань і досягнень.

Мій шлях

У вересні 2022 я вирішила подати документи на work and travel USA. І це було одним з найкращих моїх рішень.

Після подачі усіх документів і отримання візи у Кракові, вже у травні 2023 року, я сиділа у літаку до Нью-Йорку.

ФАБД

Вибір локації

Я обирала курортне містечко неподалік від океану і мій вибір впав на Sag Harbor. Саме місто налічує лише 3000 жителів, але в літній період на Hamptons стікаються люди зі всіх штатів на відпочинок.

Про ментальність

Американці дуже відкриті та communicative, але в той же момент вимагають поважати свої особисті кордони.

ФАБД

Transfer

Перебуваючи в Америці, окрім роботи та подорожей, я дізналась багато цікавої інформації щодо трансферних програм.

Трансферні програми – це популярний спосіб вступу до високорейтингових університетів у США. Конкурс на вступ на перший курс престижних американських університетів може становити до 15-20 абітурієнтів на одне місце.

Стати студентом першого курсу є досить складним завданням і далеко не всі абітурієнти досягають успіху, оскільки конкурентність дуже велика.

Для академічно обдарованих та мотивованих студентів існує альтернативний шлях до отримання освіти в бажаних топ-університетах США. Це трансферні програми з менш рейтингових коледжів і університетів в Сполучених Штатах до вишів вищої ліги. На практиці це виглядає наступним чином: студент навчається 2 роки і набирає необхідну кількість кредитів для переведення в бажаний університет, де він закінчує програму бакалаврату і отримує диплом. У цьому випадку студент вчиться стандартні 4 роки для бакалаврської програми.

Зазвичай вимоги різняться і потрібно підбирати вуз за власними інтересами, але є загальні вимоги такі як:

- бути студентом 2-3 курсу;

- мати середній бал (GPA) не нижче 4.0;

- володіти англійською на рівні В2 і здати сертифікований тест IELTS або TOEFL;

- брати активну участь у студентському та громадському житті;

- мотиваційний лист;

- два рекомендаційні листи від викладачів університету.

Не зважаючи на певні складнощі в цьому процесі це закликає прийняти виклик та спробувати свої сили. Оскільки світ сьогодні відкритий як ніколи, кордони стерті, головне - мати бажання і прагнути до нового. Я вирішила прийняти цей виклик і отримала перші позитивні новини.

ФАБД

Про подорожі

Це чудова можливість відвідати різні куточки штатів і знайти для себе щось нове...

Вчіть мови, подорожуйте та пізнавайте світ!

ФАБД

Якщо ви маєте бажання та відповідаєте вимогам, не сумнівайтеся, подавайте заявку та вирушайте у незабутню пригоду під час літніх канікул до Сполучених Штатів Америки.

І я впевнена, що цей час буде для вас незабутнім та розширить ваші горизонти та професійні вміння!

ФАБД

Домбік Софія,

студент-архітектор групи  АМ-41

 

ДОВІДКА

Домбік Софія - студентка Луцького національного технічного університету зі спеціальності «Архітектура та містобудування». На  2023/2024 навчальний рік вона отримала академічну стипендію імені Героїв Небесної Сотні (наказ МОН від 17.08.2023 р. №1005).

Ця стипендія – визнання її відмінних досягнень і важлива нагорода, оскільки на всю Україну виділяється лише 5 стипендій з даної спеціальності.

Софія демонструє активну громадську позицію та високу активність у студентському житті. Вона бере участь у роботі архітектурно-проектного студентського конструкторського технічного бюро на факультеті архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ.

Крім того, вона розробила концепцію облаштування сектору військових поховань на міському кладовищі в селі Гаразджа.

Її активність у конкурсах і змаганнях свідчить про її вміння втілювати творчі ідеї в реальні проекти.