Перейти до основного вмісту

ЛНТУ бере активну участь в проекті відновлення меліоративних систем. Його впроваджуватимуть експерти міжнародної громадської організації «Прімавера» за підтримки уряду Нідерландів. 

Участь у презентації експериментальної програми «Розвиток потужності для створення організації водокористувачів (ОВК) з управління водними ресурсами для сталого аграрного виробництва у Волинському регіоні» взяли керівники державних та місцевих структур з питань екології, водних ресурсів, землекористування і кадастру, агропромислового комплексу, а також науковці Луцького національного технічного університету, зокрема завідувач кафедри агрономії Микола Зінчук, професор Анатолій Шворак та доцент Ігор Мерленко.

Агрономія

​Важливі питання щодо обслуговування осушувальних каналів були обґрунтовані керівниками обласної служби екології Валентином Кухариком, керівником регіонального офісу водних ресурсів Ростиславом Кравчуком, головою екологічної депутатської комісії Юрієм Ройко.

Фахівці університету, в рамках діалогу запропонували визначитись з програмою використання осушуваних торфовищ на рівні обласних структур, оскільки партнери пропонують різні види використання – від інтенсивних сільськогосподарських до повного заболочення угідь. На що очільник Управління екології та природних ресурсів запевнив у конкретизації цих запитів.

Очільниця міжнародної громадської організації «Прімавера» Ольга Жовтоног запевнила, що експерти проєкту саме так і підходять до розв’язання проблеми - комплексно і інтегровано водночас, адже поширюють досвід Нідерландів, де частина території знаходиться нижче рівня моря, а інша потребує додаткового водозабезпечення. «Мета проєкту – підібрати найкраще рішення для волинського Полісся, але іноземний інвестор прийде лише до ефективного власника з прозорим управління і справедливими тарифами. Наша головна задача створити передумови, щоб такий власник з’явився. Ми будемо пояснювати, зацікавлювати і навчати людей рухатися цим шляхом», - запевнила вона.

Агрономія


Експерти проєкту надаватимуть консультації, проводитимуть інтерактивні тренінги як із законодавчих, так і технологічних питань, сформують висновки, рекомендації і дорожню карту зі створення об’єднання водокористувачів. Після цього організація обіцяє допомогти із залученням європейських донорів для проведення модернізації меліоративної системи, яка перебуватиме у власності ОВК.

Учасники зустрічі обговорили і перспективу реалізації також проєкту у рамках агрокластеру «Західне Полісся», над створенням якого працює Волинська агенція регіонального розвитку та зацікавилась співпрацею з фахівцями Луцького національного технічного університету.

Кафедра агрономії