Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбувся масштабний захід, приурочений Тижню громадського здоров’я. Його реалізували з ініціативи Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, Управління охорони здоров‘я Волинської обласної військової адміністрації та ДСНС.

Захід охопив одразу кілька локацій, де студенти, викладачі та гості ЛНТУ мали можливість об’єднатися у науковому семінарі, перевірити стан власного здоров’я, засвоїти навички тактичної медицини та навчитися діяти у надзвичайних ситуаціях.

Відкрила захід ректор ЛНТУ Ірина Вахович, зазначивши, що діяльність технічного університету є однією з важливих ланок функціонування галузі медицини, адже кваліфіковані інженери, матеріалознавці, фахівці цивільного захисту завжди є затребуваними.

«Ми технічний університет і не є профільним медичним закладом, однак сьогодні медицина без інженерів, без обслуговування медичного обладнання неможлива. Тому ми точно дотичні до цієї сфери є однією із ланок системи, що забезпечує різні функції. Дякуємо сьогоднішнім гостям, нашим партнерам за співпрацю у цьому напрямі і сподіваюся, що захід дасть змогу отримати насолоду від спілкування та буде корисним», - зауважила ректор.

Здоровʼя

Своєю чергою, із вітальним словом виступив начальник управління охорони здоров’я Волинської ОВА Юрій Легкодух: «Не дивлячись на важкі часи, на війну, ми маємо можливість зібратися, поспілкуватися, розказати про свої досягнення, поділитися досвідом, і усе це, в першу чергу, завдячуючи ЗСУ. Хочу побажати успішної роботи всім, хто тут зібрався. Наше управління має чітку позицію: коли ми збираємося і обговорюємо певну актуальну проблему, важливо, щоб ми свої напрацювання втілили в життя, щоб вони мали практичне застосування і були спрямовані на захист інтересів громадян України».

Здоровʼя

На тому, що уся європейська спільнота із 22 по 26 травня відзначає Європейський тиждень громадського здоров’я,  наголосила генеральний директор ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Янко. Вона зауважила, що Україна, Волинь та кожен населений пункт традиційно долучаються до ініціативи, тим паче, що цьогоріч тематикою є профілактика захворювань.

«Тема надзвичайно актуальна і необхідна, особливо у військовий час. Крім того, технічний університет дуже дотичний до нашої діяльності, адже питання хімії, матеріалознавства, цивільного захисту дуже важливі. Метою сьогоднішніх заходів є нагадати людям, що профілактика може врятувати життя і попередити багато захворювань», - підкреслює Наталія Янко.

Здоровʼя

Тож завідувачі структурних підрозділів ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ», лікарі-анестезіологи та лікарі екстреної медичної допомоги, фахівці групи швидкого реагування на хімічні загрози і представники ДСНС обговорили актуальні питання у темі семінару: «Зброя масового знищення. Загрози при застосуванні хімічної зброї». Вони виступили із тематичними доповідями та обговорювали шляхи запобігання та протидії наслідків подібних надзвичайних ситуацій  в області.

ЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼя


Одночасно, у сусідній локації для студентів провели майстер-клас із тактичної медицини. Його спікерами стали бійці та медики розвідувального батальйону «Сонечко». Досвідчені воїни розповіли молоді, як вправлятися у критичних ситуаціях, як рятувати своє життя та життя оточуючих, що важливо мати у тактичній аптечці і як правильно розпоряджатися її вмістом. Реальні ситуації із військового досвіду стали прикладами для того, аби пояснити використання тих чи інших речей із тактичного рюкзака, швидкість надання першої медичної допомоги, правильність і оперативність накладання турнікету та вміння застосовувати механізм TORCH. Військові наголошують, це – не просто теорія, це те, що сьогодні повинен знати кожен із нас, бо знаючи елементарні правила, ми зможемо зберегти найцінніше – життя.

ЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼя


Тим часом, на території ЛНТУ на вулиці уже зібралося чимало студентів та викладачів. Саме там сьогодні медики надавали безкоштовні консультації, проводили експрес-тестування на рівень цукру в крові, на COVID-19; на ВІЛ/СНІД та гепатит В, С. Усі охочі мали можливість перевірити артеріальний тиск, навчитися надавати першу допомогу, за порадами представників товариства «Червоний хрест», та отримати психоемоційну підтримку.

ЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼя

Тренінг про те, як діяти у надзвичайних ситуаціях, провели рятувальники. Вони показали різновиди захисних костюмів обладнання, яке використовуються в ДСНС, порядок дій під час хімічних загроз тощо.

ЗдоровʼяЗдоровʼяЗдоровʼя


Поінформований – значить озброєний: відоме усім правило. Сьогодні ми мали змогу вкотре почути про прості речі, але й такі, що рятують наші життя, дізнатися більше про своє здоров’я і ставити акценти на профілактику. Не забуваймо, ми живемо у час війни і наше завдання навчатися бути сильними, аби спільно наближати перемогу!