ЛНТУ має свого «Фенікса»: військову з ЛНТУ нагородили за проявлену особисту мужність та відвагу
Відповідно до Указу Президента України, за проявлену особисту мужність та відвагу, стійкість та рішучість при виконанні військового та службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації офіцера (кулеметника) бронегрупи НГУ викладачку ФАБД та випускницю кафедри військової підготовки ЛНТУ Марію Коваль (позивний «Фенікс») нагороджено медаллю «За військову службу Україні».
![ФОТО](/sites/default/files/inline-images/334467397_142282361807683_5468543315513463785_n.jpg)
Марія Коваль працювала на посаді асистента кафедри автомобільних доріг та аеродромів ЛНТУ, потому вступила на кафедру військової підготовки ЛНТУ, а після закінчення вирішила не полишати військову справу і підписала контракт із Національною гвардією.
![ФОТО](/sites/default/files/inline-images/330287350_716512990212886_5747418465990989092_n.jpg)
Як зазначає сама Марія, бути військовою волинянка мріяла з дитинства. Вона навчалася на будівельника та здобула інженерну спеціальність, яка у подальшому допомогла їй у військовій справі.
«Коли в ЛНТУ відкрилася військова кафедра, вирішила спробувати себе там. Вступила на кафедру військової підготовки, а по закінченню підписала контракт із НГУ. Адже у 2014 році багато знайомих пішли добровольцями в АТО, дехто загинув. Тому дивлячись на їхній приклад, мені ще більше хотілося захищати рідну країну від клятих загарбників», - розповідає офіцер (кулеметник) бронегрупи НГУ з позивним «Фенікс».
![ФОТО](/sites/default/files/inline-images/330311067_572797318143328_7939432116771778426_n%20%281%29.jpg)
За повідомленням пресслужби Національної гвардії України, напередодні повномасштабного вторгнення спецпідрозділ «Омега» Марії повернувся з ротації зі сходу країни, де перебував понад п’ять місяців. Втім, військовослужбовиця намагалася берегти батьків, тому не казала, де перебувала і які завдання виконувала.
«Вранці 24 лютого командир подзвонив і сказав, що треба їхати. Спочатку нас відправили на Макарів Київської області, далі була Чернігівська область, ізюмський напрямок на Харківщині, луганський Северодонецьк. З кожного місця є випадки та бойові задачі, які запам’яталися, а це зустріч із різними людьми, зокрема з місцевим населенням. В очах досі стоять дітки з очима радості, як вони нас зустрічали на звільнених територіях», - згадує «Фенікс».
![ФОТО](/sites/default/files/inline-images/334696413_947132253128668_480580759939393779_n%20%281%29.jpg)
Про бойові завдання, які виконувала на бронемашині «Спартан» із бойовим модулем Сармат, та свій внесок у неминучу перемогу кулеметниця говорить неохоче. Однак зізнається, що на ізюмському напрямку трохи підбила ворожої техніки, яка досить потужно горить.