ЛНТУ має свого «Фенікса»: військову з ЛНТУ нагородили за проявлену особисту мужність та відвагу

Відповідно до Указу Президента України, за проявлену особисту мужність та відвагу, стійкість та рішучість при виконанні військового та службового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя під час заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації офіцера (кулеметника) бронегрупи НГУ викладачку ФАБД та випускницю кафедри військової підготовки ЛНТУ Марію Коваль (позивний «Фенікс») нагороджено медаллю «За військову службу Україні».

ФОТО

Марія Коваль працювала на посаді асистента кафедри автомобільних доріг та аеродромів ЛНТУ, потому вступила на кафедру військової підготовки ЛНТУ, а після закінчення вирішила не полишати військову справу і підписала контракт із Національною гвардією.

ФОТО

Як зазначає сама Марія, бути військовою волинянка мріяла з дитинства. Вона навчалася на будівельника та здобула інженерну спеціальність, яка у подальшому допомогла їй у військовій справі.

«Коли в ЛНТУ відкрилася військова кафедра, вирішила спробувати себе там. Вступила на кафедру військової підготовки, а по закінченню підписала контракт із НГУ. Адже у 2014 році багато знайомих пішли добровольцями в АТО, дехто загинув. Тому дивлячись на їхній приклад, мені ще більше хотілося захищати рідну країну від клятих загарбників», - розповідає офіцер (кулеметник) бронегрупи НГУ з позивним «Фенікс».

ФОТО

За повідомленням пресслужби Національної гвардії України, напередодні повномасштабного вторгнення спецпідрозділ «Омега» Марії повернувся з ротації зі сходу країни, де перебував понад п’ять місяців. Втім, військовослужбовиця намагалася берегти батьків, тому не казала, де перебувала і які завдання виконувала.

«Вранці 24 лютого командир подзвонив і сказав, що треба їхати. Спочатку нас відправили на Макарів Київської області, далі була Чернігівська область, ізюмський напрямок на Харківщині, луганський Северодонецьк. З кожного місця є випадки та бойові задачі, які запам’яталися, а це зустріч із різними людьми, зокрема з місцевим населенням. В очах досі стоять дітки з очима радості, як вони нас зустрічали на звільнених територіях», - згадує «Фенікс».

ФОТО

Про бойові завдання, які виконувала на бронемашині «Спартан» із бойовим модулем Сармат, та свій внесок у неминучу перемогу кулеметниця говорить неохоче. Однак зізнається, що на ізюмському напрямку трохи підбила ворожої техніки, яка досить потужно горить.