Перейти до основного вмісту

На кафедрі «Будівництва та цивільної інженерії» факультету архітектури будівництва та дизайну ЛНТУ, в рамках освітньої компоненти архітектура будівель та споруд, виконуються курсові та дипломні проекти на тему житлові, громадські та промислові будівлі.

У багатьох випадках, вибір об’єктів проектування виконується за запитом реальних замовників. Це спонукає до більш детального врахування в архітектурному процесі гармонії з навколишнім середовищем, врахування параметрів замовлення, створення відповідного антуражу. Крім того, це заохочує керівників курсових проектів до посилення відповідальності за якість продукту проектування.

Прикладом такої співпраці було звернення Підгайцівської релігійної громади апостолів Петра і Павла Української православної церкви Київського патріархату (нині ПЦУ) з приводу проектування Християнського храму в селі Піддубці Луцького району. Після передпроектних досліджень, будівельною лабораторією ЛНТУ було виконане проектування будівлі храму та навколишньої території.

ФАБДФАБД


Проект храму виконаний під керівництвом доцента кафедри БЦІ – Біскуба Петра Івановича.

ФАБД

За період проектування та будівництва для прийняття професійних рішень залучалися фахівці з числа професорсько-викладацького складу факультету архітектури, будівництва та дизайну. Проект був затверджений та погоджений до виконання громадою. Будівництво храму розпочалося в 2020 році. На сьогодні будівельні роботи виконані у межах 75-80 % від запланованого обсягу.

Важливим фактором є тісна співпраця з активістами та священнослужителем громади, не тільки під час проектування, але й під час будівництва. Це призводить до позитивних результатів для втілення накопиченого громадського досвіду експлуатації таких будівель протягом багатьох років.

Незважаючи на затверджений проект, під час його спорудження виникало кілька обґрунтованих пропозицій, особливо щодо певних елементів, зокрема щодо колористики оздоблення та дизайну ландшафту.

ФАБДФАБД


На етапі будівництва храму викладачі кафедри «Архітектури та дизайну» Рубан-Головчук З.М. і Шмельов В.М. брали безпосередню участь у розгляді, узгодженні та прийнятті рішень – ними були представлені варіативні колористичні пропозиції щодо фасадів храму, вибору матеріалів та елементів оздоблення.

Для вирішення питання дизайну та благоустрою території була залучена фахівець – доцент будівельної кафедри Мельник Ю.А.

ФАБДФАБД


Територія, що оточує храм, має суттєве значення у формуванні загального враження від цілісного архітектурного образу. При розробці проекту дизайну території були забезпечені вимоги інклюзії, створене комфортне та естетично привабливе середовище для перебування вірян, враховані досить значні перепади висот та збережені існуючі зелені насадження.

ФАБД

 

доцент кафедр БЦІ Біскуб П.І.