20 жовтня в арт-галереї «Образ» у Луцьку відбувся благодійний аукціон на підтримку воїнів 53 батальйону 100 бригади.

Участь у заході взяли місцеві митці, поціновувачі мистецтва, захисники, які отримали можливість побувати вдома під час відпустки і ті воїни, які нині тут проходять лікування або реабілітацію. Долучилися до заходу й представники ЛНТУ, на чолі із ректором Іриною Вахович, адже на аукціоні були презентовані лоти у вигляді мистецьких творів наших студентів та викладачів.

АукціонАукціонАукціонАукціонАукціон

Привітала учасників очільниця арт-галереї «Образ» Наталія Грабовецька: «Я тішусь тому, що тут відбуваються події наповнені благородною складовою. Направду, мені дуже хочеться, щоб у цих стінах відбувалося те, що й до війни, щоб тут займалися дітки, презентували свої роботи художники. Але сьогодні наші реалії трохи інші, тому ми повинні бути тут, аби спільно зібрати кошти на нашу боротьбу із ворогом».

АукціонАукціонАукціон

Із промовою виступив ініціатор заходу, командир підрозділу ударних БПЛА К-53, 53 батальйону 100 ТрО Андрій Козюра: «Мені дуже приємно бачити тут стільки людей, а це значить, що вам не байдуже те, що відбувається на Сході, що відбувається в Україні. 24 лютого - це дата, яка визначила для кожного подальшу його долю. Частина людей виїхали за кордон, бо вирішили, що там безпечніше, частина людей вирішила залишатися тут, займатися волонтерством або тримати економічний фронт, а частина людей, яка сьогодні в формі або на візку, прийняли для себе рішення – добровільно піти у склад ЗСУ і так сформувався 53 батальйон територіальної оборони. У нашому батальйоні – 100% добровольців. Кожен з нас прийняв для себе відповідальне рішення боронити країну зі зброєю в руках».

АукціонАукціонАукціон

Андрій Козюра розповів про те, як потрапили у гарячі бойові точки, наскільки важкими були бої, що їх тримав батальйон. З війни, каже Андрій Козюра, можна прийти по різному: з медалями, на щиті, а можна повернутися як багато наших воїнів такими, що проходять тривалу реабілітацію, чекають на «нові ноги», відновлюють своє здоров’я та життя. Утім найважливіше не втрачати оптимізму, а продовжувати життя, тримати оборону нашої країни.

«Хочеться, щоби навколо однієї проблеми, війни з росією, об’єдналися всі, бо ми зобов’язані перемогти, щоби наші діти не продовжували нашу справу», - наголошує військовий.

Він також розповів, на що будуть спрямовані кошти, виручені на аукціоні, а це зокрема станція підсилення сигналу FPV для дрона-розвідника та «пташок» - дронів, що допоможуть воїнам-піхотинцям у боротьбі з ворогом. Загалом, метою заходу було зібрати 300 тисяч гривень.

АукціонАукціонАукціон

Отож учасники перейшли до ознайомлення із лотами та, звісно, пропозиціями найвищої ціни за них. Таким чином, гостям заходу вдалося придбати два розмальовані тубуси від снарядів 155 калібру за 4 та за 3 тисячі гривень, а за 10,5 тисячі гривень придбали тубус від ПЗРК. Створювали мистецькі об’єкти студенти кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ.

АукціонАукціонАукціонАукціонАукціонАукціон

Справжнє змагання викликав арт-об’єкт, створений руками викладача кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ та відомого художника Руслана Чугая. Тубус із зображенням Валерія Залужного учасники аукціону придбали за 700 доларів.

АукціонАукціонАукціон

Чималу суму коштів вдалося зібрати завдяки картинам луцького художника, відомого далеко за кордоном Едуарда Бельського. Його творіння учасники аукціону купували за десятки тисяч гривень та сотні євро. Окрім того, в якості лотів були представлені ювелірні вироби, вроби із гільз від кулі, мистецькі об’єкти тощо.

АукціонАукціонАукціон

Дякуємо нашим студентам та викладачам за небайдужість та активну громадянську позицію, за те, що творите в умовах війни і таким чином допомагаєте боротися із ворогом. Дякуємо організаторам заходу та головне – дякуємо нашим захисникам за відповідальність, мужність та відвагу. Сподіваємося ті засоби, які вдасться придбати за виручені кошти, допоможуть вам у нелегкій боротьбі та збережуть ваші життя й здоров’я і наблизять Перемогу!