20 жовтня в арт-галереї «Образ» у Луцьку відбувся благодійний аукціон на підтримку воїнів 53 батальйону 100 бригади.
Участь у заході взяли місцеві митці, поціновувачі мистецтва, захисники, які отримали можливість побувати вдома під час відпустки і ті воїни, які нині тут проходять лікування або реабілітацію. Долучилися до заходу й представники ЛНТУ, на чолі із ректором Іриною Вахович, адже на аукціоні були презентовані лоти у вигляді мистецьких творів наших студентів та викладачів.
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6733.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6734.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6735.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6738.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6737.jpeg)
Привітала учасників очільниця арт-галереї «Образ» Наталія Грабовецька: «Я тішусь тому, що тут відбуваються події наповнені благородною складовою. Направду, мені дуже хочеться, щоб у цих стінах відбувалося те, що й до війни, щоб тут займалися дітки, презентували свої роботи художники. Але сьогодні наші реалії трохи інші, тому ми повинні бути тут, аби спільно зібрати кошти на нашу боротьбу із ворогом».
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6743.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6745.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6739.jpeg)
Із промовою виступив ініціатор заходу, командир підрозділу ударних БПЛА К-53, 53 батальйону 100 ТрО Андрій Козюра: «Мені дуже приємно бачити тут стільки людей, а це значить, що вам не байдуже те, що відбувається на Сході, що відбувається в Україні. 24 лютого - це дата, яка визначила для кожного подальшу його долю. Частина людей виїхали за кордон, бо вирішили, що там безпечніше, частина людей вирішила залишатися тут, займатися волонтерством або тримати економічний фронт, а частина людей, яка сьогодні в формі або на візку, прийняли для себе рішення – добровільно піти у склад ЗСУ і так сформувався 53 батальйон територіальної оборони. У нашому батальйоні – 100% добровольців. Кожен з нас прийняв для себе відповідальне рішення боронити країну зі зброєю в руках».
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6744.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6741.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6740.jpeg)
Андрій Козюра розповів про те, як потрапили у гарячі бойові точки, наскільки важкими були бої, що їх тримав батальйон. З війни, каже Андрій Козюра, можна прийти по різному: з медалями, на щиті, а можна повернутися як багато наших воїнів такими, що проходять тривалу реабілітацію, чекають на «нові ноги», відновлюють своє здоров’я та життя. Утім найважливіше не втрачати оптимізму, а продовжувати життя, тримати оборону нашої країни.
«Хочеться, щоби навколо однієї проблеми, війни з росією, об’єдналися всі, бо ми зобов’язані перемогти, щоби наші діти не продовжували нашу справу», - наголошує військовий.
Він також розповів, на що будуть спрямовані кошти, виручені на аукціоні, а це зокрема станція підсилення сигналу FPV для дрона-розвідника та «пташок» - дронів, що допоможуть воїнам-піхотинцям у боротьбі з ворогом. Загалом, метою заходу було зібрати 300 тисяч гривень.
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6742.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6736.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6746.jpeg)
Отож учасники перейшли до ознайомлення із лотами та, звісно, пропозиціями найвищої ціни за них. Таким чином, гостям заходу вдалося придбати два розмальовані тубуси від снарядів 155 калібру за 4 та за 3 тисячі гривень, а за 10,5 тисячі гривень придбали тубус від ПЗРК. Створювали мистецькі об’єкти студенти кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ.
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6747.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6748.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6749.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6751.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6752.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6753.jpeg)
Справжнє змагання викликав арт-об’єкт, створений руками викладача кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ та відомого художника Руслана Чугая. Тубус із зображенням Валерія Залужного учасники аукціону придбали за 700 доларів.
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6755.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6754.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6756.jpeg)
Чималу суму коштів вдалося зібрати завдяки картинам луцького художника, відомого далеко за кордоном Едуарда Бельського. Його творіння учасники аукціону купували за десятки тисяч гривень та сотні євро. Окрім того, в якості лотів були представлені ювелірні вироби, вроби із гільз від кулі, мистецькі об’єкти тощо.
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6750.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6758.jpeg)
![Аукціон](/sites/default/files/inline-images/IMG_6759.jpeg)
Дякуємо нашим студентам та викладачам за небайдужість та активну громадянську позицію, за те, що творите в умовах війни і таким чином допомагаєте боротися із ворогом. Дякуємо організаторам заходу та головне – дякуємо нашим захисникам за відповідальність, мужність та відвагу. Сподіваємося ті засоби, які вдасться придбати за виручені кошти, допоможуть вам у нелегкій боротьбі та збережуть ваші життя й здоров’я і наблизять Перемогу!