Луцький НТУ домовився з кіберполіцією про реалізацію спільного проєкту

Сьогодні, 27 серпня, до Луцького національного технічного університету, в рамках співпраці за дуальним напрямком, завітали представники Департаменту кіберполіції Національної поліції України Андрій Паленко і Тарас Басюк. Зустріч відбулася в кабінеті в.о. ректора Петра Савчука, за участі декана факультету КНІТ Ростислава Редька, завідувачки кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Наталії Чернящук та завідувачки кафедри інженерії програмного забезпечення Наталії Ліщини.

Нагадаємо, 18 червня 2020 року, ректор Луцького НТУ Петро Савчук заключив меморандум про співпрацю та партнерство із Департаментом кіберполіції Національної поліції України, з яким домовилися про:

• підвищення рівня професійних знань з кіберзлочинності студентів, викладачів, поліцейських та держслужбовців;
  • організацію і проведення практичного ознайомлення здобувачів вищої освіти із завданнями ДКП в його підрозділах;
  • підготовку наукової публіцистики та літератури з питань протидії кіберзлочинності;
  • організацію та проведення науково-методичних заходів із питань протидії кіберзлочинності;
  • участь у розроблені проектів з питань протидії кіберзлочинності.

Відтак, в ході робочого візиту сторони обговорили практичні методи співпраці, проаналізували потенціал ІТ-кафедр, а головною темою перемовин стала перспектива відкриття лабораторії швидкої допомоги від кібер атак для бюджетних установ. Так, Петро Савчук наголосив, що очікує від департаменту курування процесу відкриття такої лабораторії, а також консультаційний супровід від спеціалістів організації. Натомість, фахівці Департаменту надали експертну оцінку можливостей закупленого обладнання для лабораторії та надали рекомендації щодо подальших кроків.

Також, під час зустрічі, в.о. ректора Петро Савчук зауважив, що Луцьким НТУ уже розроблена Регіональна програма захисту інформаційного та кібернетичного простору, на яку з осені чекає затвердження в обласній раді.

Загалом, сторони обговорили напрацювання щодо підвищення ефективності протидії кіберзлочинності, забезпечення взаємного обміну інформацією та впровадження в освітній процес передового досвіду фахівців Департаменту кіберполіції.

Насамкінець гостей ознайомили із комп’ютерною матеріально-технічною базою Луцького НТУ, розповіли про особливості викладання комп’ютерних та кібернетичних спеціальностей та домовилися про наступні кроки співпраці.

До слова, департамент має власний Telegra-канал для обміну необхідною інформацією:

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ