У Луцькому національному технічному університеті відбувся важливий захід, присвячений обговоренню відбудови України після війни. Цей робочий формат дозволив зібрати представників як української, так і міжнародної спільноти для обговорення питань відновлення інфраструктури, залучення інвестицій та міжнародної підтримки.

місіямісіямісія

Серед учасників заходу були ключові представники української влади, бізнесу та міжнародної спільноти: Голова Ради з питань співпраці з Україною Павел Коваль, Президент Спілки Підприємців та Роботодавців ZPP Цезарій Казмєрчак, Голова Волинської обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко, голова Волинської обласної ради Недопад Григорій, заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Тарас Шкітер, ректор Луцького національного технічного університету Ірина Вахович, президент Волинської торгово-промислової палати Олександр Смолич, заступник начальника управління економічного розвитку та торгівлі Волинської обласної державної адміністрації Андрій Ткачук, а також заступник директора Департаменту економічної політики Луцької міської ради Юлія Дацюк.

місіямісіямісія

Голова Ради з питань співпраці з Україною Павел Коваль, виступаючи на цьому заході, висловив вдячність організаторам та університету за ініціативу проведення такого важливого діалогу. В своєму виступі він зазначив: "Відбудова України – це не просто фізичне відновлення того, що було зруйновано. Ми повинні враховувати нові умови і можливості для розвитку. Відбудова не відбуватиметься за принципом один до одного, ми створюватимемо нову Україну, використовуючи сучасні підходи та технології."

місіямісія

Ректор Луцького національного технічного університету Ірина Вахович звернулася до присутніх, підкресливши важливість освіти і молоді в процесі відновлення України. Вона висловила подяку за підтримку як польському народу, так і міжнародній спільноті, яка продовжує співпрацювати з українськими освітніми закладами.

"Я рада бачити усіх присутніх. Хочу сказати, що незалежно від усіх обставин і викликів, ми входимо в 10 кращих університетів по набору студентів. Ми є осередком, який зацікавлює молодь залишатися тут, тому що Україна без нашого потенціалу та молоді немає майбутнього. Ми дякуємо за підтримку польського народу. Незалежно від того, як у теперішній час нам важко, ми трансформуємося," – зазначила Ірина Вахович.

місіямісіямісія

Україна вже почала переговори з Європейським Союзом та країнами G7 щодо створення стратегії відновлення. Як зазначив Павел Коваль, процес відбудови не повинен повторювати минулі шаблони, а має враховувати нові умови та можливості. Міжнародна коаліція активно працює над пошуком фінансових та технологічних ресурсів, що допоможуть Україні не тільки відновити зруйноване, але й модернізувати інфраструктуру.

місіямісія

Польща є одним з ключових партнерів України у відбудові. На заході було підкреслено, що польський уряд підготував енергетичний пакет підтримки для України. Це особливо важливо на тлі складних блеауктів, які відбуваються в Україні. Польські компанії також зацікавлені в участі у відбудові України, активно беручи участь у тендерах ООН та підтримуючи український бізнес.

місіямісіямісія

Павел Коваль також звернувся до міжнародних інвесторів із закликом активно долучатися до процесу відбудови: "Інвестиції в Україну – це вклад не лише в економічне відновлення, але й у стабільність всього регіону. Ми шукаємо інвесторів, які готові створювати нові проекти, розвивати бізнес і допомагати Україні піднятися після війни."

місіямісіямісія

Захід проводиться в рамках проєкту «Центр «Бізнес для України», створеного у співпраці Спілки Підприємців та Роботодавців Польщі (ZPP) та Фонду “Totalizator Sportowy”.

Завдяки підтримці міжнародних партнерів, таких як Польща, Україна отримує необхідні ресурси та допомогу для подолання викликів війни і створення нової, сучасної держави.

місіямісіямісіямісіямісія