Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті стартувала ІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Матеріали та технології в інженерії» (МТІ).

Щороку конференція гуртує науковців, молодих дослідників, представників бізнесу, стейкхолдерів, докторантів, аспірантів та студентів, які цікавляться інноваціями та передовими дослідженнями й практиками у сфері матеріалів та технологій в інженерії.

Конференція

Організатором заходу виступила кафедра прикладної механіки та мехатроніки, що на факультеті транспорту та механічної інженерії ЛНТУ.

Цьогоріч II-а Міжнародна науково-технічна конференція МТІ-2024 відбувається під егідою проєкту OPTIMА, який спрямований на впровадження ідей та практик відкритої науки в Україні для підвищення якості освітніх послуг. Залучення до українських наукових конференцій молодих дослідників у різних наукових сферах та їхнє менторство допоможе забезпечити справедливий, чіткий та прозорий відбір матеріалів для МТІ-2024 із єдиними принципами академічної доброчесності.

Конференція Конференція Конференція


Модератором заходу став професор кафедри прикладної механіки та мехатроніки Олександр Повстяной. Він же відзначив, що конференція, за доволі нетривалий період свого існування, уже стала своєрідним брендом, який об’єднує українських та іноземних вчених, науковців, освітян.

«Конференція МТІ – це платформа, де ви можете обговорити та поділитися своїми передовими, прогресивними та ключовими досягненнями, обмінятися інформацією, досвідом та знаннями про свої розробки у дослідженні властивостей нових матеріалів та технологій їх отримання із застосуванням комп’ютерного моделювання та інформаційних технологій в інженерії. Ми також розглянемо питання впровадження передових ідей та практик відкритої науки в Україні для підвищення якості освітніх послуг із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій в науково-освітньому світовому процесі», - зауважує Олександр Повстяной.

Конференція Конференція Конференція


Із вітальним словом до учасників конференції звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Рада вітати усіх гостей, іноземних та українських вчених в нашому університеті, рада бачити здобувачів освіти, які черпатимуть нові знання від досвідчених наставників. Все, що відбувається в нас в університеті – це не формальність, це ті заходи, які стимулюють до невпинного розвитку, тому сьогодні я бажаю вам відвертості, співпраці, пошуку істини в дискусіях та гіпотезах, які будуть стимулювати кожного до того, щоб корисно й цікаво провести час і захотіти повернутися до нас».

Конференція Конференція Конференція


Своєю чергою, із вітальною промовою виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, наголосивши, що конференція відзначає не лише наукові досягнення, але й принципи відкритої науки. Свого часу ЛНТУ не лише заклав фундамент технічної освіти, але й продовжує гуртувати фахівців різних сфер економіки та різногалузевих досліджень.

«Нехай ці дні в ЛНТУ стануть поштовхом до нових ініціатив, спільних проектів, які змінюватимуть світ. Це платформа для налагодження співпраці, зв’язків та партнерства між вченими не лише України, але й світу», - додає Галина Герасимчук.

Конференція Конференція


Побажав, аби ідеї відкритої науки служили натхненням до нових ідей, здійснення та реалізації нових проектів проректор НУ «Львівська політехніка» Павло Жежич.

Водночас, привітав гостей заходу декан факультету транспорту та механічної інженерії, на якому власне й започаткована конференція, Ігор Мурований. Він пригадав, як науковці розмірковували про необхідність започаткування конференції МТІ і нині переконалися, що цей науковий захід потрібний, адже саме тут утворилася платформа для розвитку науковців та розвитку науки не лише в Україні, але й у світі.

Конференція Конференція Конференція


Варто відзначити, що цьогоріч власні дослідження на конференції представили 227 українських вчених, 28 закордонних вчених, 31 український навчальний ЗВО, 11 наукових установ України,18 закордонних освітньо-наукових центрів та надійшли 88 тез доповідей.

Серед основних спікерів заходу:

  • Professor Vincenzo Berardi, Politecnico di Bari, Italy;
  • Professor Roger J. Narayan, University of North Carolina and North Carolina State University, USA;
  • Open Access Programme Manager Ірина Кучма, EIFL, Lithuania;
  • Researcher Nicki Lisa Cole, Center for Data-Driven Business & Big Data Anaiytics, Austria;
  • Доцент Наталія Імбірович, Луцький національний технічний університет, Україна;
  • Професор Олег Онисько, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Україна;
  • Доцент Олександр Березко, НУ «Львівська політехніка».
Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція


Крім того, до участі долучилися: п
рофесор кафедри виробничих систем факультету механічної інженерії та робототехніки Університету науки та технологій в Кракові (Польща) Міхал Бембенек; делегація Донецького національного університету ім.. Василя Стуса на чолі з проректором Сергієм Радіо; заступник директора з наукової роботи Інституту надтвердих матеріалів ім..Бакуля НАН України, член-кореспондент НАН України Сергій Клименко; ректор Донбаської державної машинобудівної академії Віктор Ковальов; завідувач кафедри комп’ютеризовані мехатронні системи, інструменти та технології Яна Васильченко; професор кафедри технологія машинобудування Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Борис Воронцов; професор кафедри комп’ютеризованого машинобудування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Онисько та завідувач кафедри Віталій Панчук; завідувач кафедри технологія машинобудування  НУ «Львівська політехніка» Ігор Грицай та професор кафедри робототехніки та інтегрованих технологій машинобудування Ярослав Кусий; доцент кафедри технологій машинобудування і деревообробки Чернігівської політехніки Сергій Сапон; заступник директора з навчальної роботи Тернопільського національного технічного університету ім..Пулюя Віталій Волошин.

Конференція Конференція Конференція Конференція


Важливо зазначити, що робота конференції триватиме до 16 травня й охоплюватиме основні теми:

1. Дослідження властивостей нових матеріалів та технологій їх отримання.

2. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в інженерії.

3. Проектування сучасних мехатронних систем.

4. Впровадження ідей та практик відкритої науки в Україні для підвищення якості освітніх послуг.

5. Застосування інформаційно-комунікаційних технологій в науково-освітньому процесі в умовах діджиталізації суспільства.

Конференція Конференція Конференція Конференція