Перейти до основного вмісту

27-28 травня у Луцьку відбулися воркшоп та виставка-дослідження за участі місцевих жителів та архітекторів з України, Нідерландів та Італії. Подія є частиною проєкту Urban Vision Lutsk ГО «Алгоритм дій». 

Урбаністика

Мета організаторів — почати діалог містян, архітекторів, дизайнерів, влади і бізнесу та збудувати спільноту однодумців, які разом впливатимуть на розвиток Луцька і його майбутнє. А також — розробити майстер-план міста на основі ідей, які запропонують лучани й фахівці.

На початку заходу до учасників звернулися засновники ГО «Алгоритм дій», яка реалізує проєкт Urban Vision Lutsk.

Урбаністика

«Війна стала каталізатором нашого проєкту, бо вона є причиною, що не дозволяє відкладати свої плани на далеке майбутнє, — ділиться ідейник та засновник ГО «Алгоритм дій» Адам Харбер. — Сьогодні нам вдалося зібрати небайдужих людей, які  зацікавлені робити Луцьк кращим. Мені приємно, що серед нас присутні урбаністи, архітектори, дизайнери. Нам потрібно не втрачати час, а робити нові речі та вчитися». 

Після презентації виставки відбувся воркшоп за участі лучан. Учасники обʼєдналися у три групи — «‎Мобільність», «Культура» та  «Публічні простори». Перша група дослідила пересування містом: мобільність, транспортні та пішохідні звʼязки. Друга група працювала над культурою міста та її розвитком, а також покращенням туристичного потенціалу Луцька. Третя група ділилася ідеями щодо створення нових парків, скверів та інших просторів, де містяни матимуть можливість комунікувати й комфортно відпочивати.

УрбаністикаУрбаністика


28 травня до воркшопу долучились представники Луцького національного технічного університету. Павло Мазилюк розповів про діяльність та можливості технічного університету у напрямку «Мобільності», а Данило Яловенко працював у напрямку «Публічні простори».

Воркшоп модерувала команда архітекторів та урбаністів з Офісу міського розвитку UrbanReform за участі нідерландського архітектора Патріка Меєрса та італійського архітектора Франческо Фрези.

Урбаністика

«Я приїхав до України та побачив наслідки війни. Але добре, що лучани мають стільки енергії і можуть вкладати сили в подальший розвиток міста. Важливо, що на воркшопі присутні не лише експерти, а й жителі міста, які зацікавлені в його розвитку. Дуже вражає те, що люди тут не починають будувати одразу, а приділяють час дослідженню: читають, думають, обговорюють, планують цей процес», — поділився враженнями від воркшопу Франческо Фреза, італійський архітектор та засновник студії Piuarch, який працює в різних містах України з 2004 року. 

Урбаністика

Патрік Меєрс, нідерландський архітектор та партнер офісу OrangeArchitects зазначив:«Я побував у Луцьку завдяки запрошенню на початку війни. Влада займається політичною допомогою. А як можуть допомогти архітектори? Ми вирішили взяти участь у розробці дослідження Луцька з його жителями. Хочемо поділитися своїм досвідом, візією та розробити проєкти. Ми бачимо агресію Росії, як війну між старим і новим, між застарілими поглядами й проактивною молоддю, яка хоче прийняти досвід Європи. Для того, щоб вийти на глобальний масштаб потрібно починати з малого. Луцьк прекрасне місто для початку, бо тут вже є багато можливостей».  

ГО «Алгоритм дій» закликає містян взяти участь в опитуванні про Луцьк. Разом із ідеями та матеріалами, які команда напрацювала з лучанами на воркшопах, воно  стане важливою складовою дослідження міста та допоможе при розробці майстер-плану.