Під час планового засідання вченої ради ЛНТУ, колектив університету на чолі із ректором Іриною Вахович розглянули реалізацію Стратегії розвитку університету на 2021-2026 роки.

Під час тематичної доповіді Ірина Вахович наголосила, що окрім освітньої, місія ЛНТУ полягає основним чином і в науковій та інноваційній діяльності.

«Наша ціль – вдосконалення освітнього процесу до вимог часу, потреб студентства та ринку праці. Ми зробили багато, за що я щиро вдячна колегам і, сподіваюся, усе, що було напрацьоване залишиться і ми надалі будемо рухатися шляхом вдосконалення цих процесів», - зазначає ректор.

вчена рада

Відтак, починаючи з 2021 року в ЛНТУ запроваджено Автоматизовану систему управління; сформовано цілісну систему забезпечення якості освіти; акредитовані 23 освітні програми; започаткована дуальна освіта, відкриті 11 нових ОП та оновлені існуючі, а також розширена академічна мобільність студентів та викладачів.

Відбулося нарощення наукового потенціалу. У цьому напрямку вдалося підвищити індекси та рейтинги університету; акредитовані 2 PhD-програми та відкриті 3 нові ОНП; запроваджена рейтингова система матеріального заохочення за результатами наукової та інноваційної діяльності НПП, а також збільшена кількість наукових стажувань, у тому числі, за кордоном; захищені 3 доктори наук та створюються докторські спецради та ін..

вчена радавчена рада

Третя ціль - ефективний менеджмент університету та кожної його ланки. Зокрема, уже змінені підходи до університетського менеджменту; активізована співпраця із головою та членами Наглядової ради; активізована співпраця з органами влади та стейкхолдерами тощо.

Наступна ціль - комплексна інфраструктурна модернізація. У цьому напрямку вдалося здійснити модернізацію низки об’єктів, а нині триває підготовка до перепрофілювання корпусу на вул. Софії Ковалевської під гуртожиток. Крім того, відбувається оновлення бази відпочинку на оз. Світязь, а також виграно кілька проектів на модернізацію корпусів ЛНТУ.

Щодо цілі створення середовища для розвитку інноваційного підприємництва, то тут вдалося провести конкурс стартапів та подати роботи на Фестиваль проектів «Sikorsky Challenge»; проведено навчання студентів-стартаперів, а також здійснено роботу зі створення інноваційного парку на базі корпусу «Меридіан»; напрацьовано концепцію створення Наукового парку у консорціумі з університетами-партнерами та бізнесом та багато іншого.

вчена радавчена радавчена рада

Вдалося реалізувати й наступну ціль, а саме створення комфортного та сприятливого соціально-психологічного клімату у колективі. Вагомі результати досягнули в ЛНТУ й в напрямку формування авторитетного іміджу університету та розвитку партнерства.

Восьма ціль передбачає системну модернізацію профорієнтаційної роботи. Тут налагоджено міжфакультетську комунікацію у профорієнтаційній роботі та у ході вступної кампанії; проведено ефективну рекламу та профорієнтаційну роботу; оновлено сайт університету та створено чат-бот вступної кампанії. Як результат, цьогоріч ми отримали рекордну кількість заяв на вступ в ЛНТУ.

вчена радавчена рада

Серед основних завдань, наголошує Ірина Вахович, є: відкриття нових PhD програм та нарощення кадрового потенціалу; підвищення кількості наукових публікацій та реалізація науково-дослідних робіт; налагодження взаємовигідної співпраці з навчальними закладами І-ІІІ рівнів акредитації. Крім того, важливо здійснити модернізацію науково-дослідних лабораторій та комп’ютеризацію освітнього процесу; розвинути інноваційне підприємництво й поставити акцент на підвищення рівня володіння іноземними мовами та англомовні освітні програми.