Перейти до основного вмісту

Як це – вчитися за кордоном, студентам факультету архітектури, будівництва та дизайну розповіли фахівець відділу міжнародних зв’язків по роботі з міжнародними рейтингами Сніжана Мартиньчук та магістрантка кафедри будівництва та цивільної інженерії Тетяна Корінь.

Яскраві фото, відео, презентації від учасників міжнародних програм стажувань та обміну підсилили розповіді спікерів і справили неабияке враження на слухачів. Студенти факультету мали можливість почути про ті можливості навчання за кордоном, якими вони можуть скористатися і отримати нові враження та досвід, цінні знайомства та корисні навички.

ФАБДФАБДФАБДФАБД

«Для вашої міжнародної мобільності є багато можливостей і усі їх забезпечує наш університет. Ви можете скористатися різними варіантами та програмами навчання чи стажування, чимало із них –безкоштовні, включають виплату стипендії або покриття вартості навчання та проживання. Це дуже хороші можливості для вас, для отримання нових вражень та досвіду», - наголосив декан ФАБД Олександр Андрійчук.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Фахівчиня відділу міжнародних зв’язків ЛНТУ Сніжана Мартиньчук зауважила, що багато студентів нашого ЗВО уже спробували себе у різноманітних програмах мобільності, але є ті здобувачі, які можливо, не знають, яким чином вони можуть виїхати на навчання за кордон. Власне, із цією метою і відбувається зустріч зі студентами, аби надати їм якомога більше інформації про цікаві можливості.

«Ми співпрацюємо з більше 100 ЗВО з  усього світу, а також із партнерами з понад 25 країн. Ви можете скористатися різними формами академічної мобільності, це і кредитна мобільність, мовне стажування, участь у семінарах, літніх та зимових школах, практика чи наукове стажування та інші», - зауважила спікер.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Вона детально зупинилася на кожному різновиді програм, умовах участі, питаннях підготовки документів, виїзду та перебування за кордоном, формах навчання та здобуття дипломів різних ступенів.

Найчастіше, додає Сніжана Мартиньчук, наші студенти їдуть до Португалії, Польщі, Литви, Туреччини та Чехії. Водночас, здобувачі ЛНТУ відкрили для себе переваги навчання в Італії, Швейцарії, Фінляндії. Головне, додає фахівець, опановувати іноземну мову, аби комфортніше почувати себе серед колег-іноземців. Для цього ЛНТУ також пропонує низку навчальних курсів на онлайн-платформах або ж у вигляді спілкування із native-спікерами.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Про досвід навчання у Португалії розповіла студентка кафедри БЦІ Тетяна Корінь. Там вона здобувала диплом магістра. Дівчина розповідає, що не до кінця була готова до поїздки на навчання в іншу країну, утім мріяла побачити океан, тож надихнула її на «експеримент» Португалія. Студентка поділилася враженнями від перебування у цій країні, відмінностей у навчанні, доступу до різноманітних лабораторій, бібліотек, інфраструктурної та матеріально-технічної бази, подорожей, дозвілля, національного колориту та нових цікавих знайомств.

«Усе можливо. Якщо ви маєте бажання і можливість, погоджуйтеся, бо це нереальний досвід і саме так я провела свої найкращі студентські роки», - резюмувала Тетяна.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Про програми мобільності, мовні курси та співпрацю із міжнародними партнерами можна дізнатися більше у відділі міжнародних зв’язків ЛНТУ (вул. Львівська, 75 (каб. 220), за тел. +380 332 74 61 50; у соцмережах https://www.facebook.com/groups/1260025217491978 та https://www.instagram.com/iro_lntu/; на сайті ЛНТУ https://lntu.edu.ua/uk/diyalnist/mizhnarodna

ФАБДФАБД