Магістр спеціальності 132 Віталій Соболь ділиться першими враження від навчання у Фінляндії. Віталій отримав грант на кредитну мобільність на осінній семестр до університету Aalto у рамках програми Еразмус КА107 і нині розповідає про особливості навчання закордоном.

Фінляндія

«Всі фіни дуже добре знають англійську мову і викладачі готові піти на поступки, якщо це потрібно. Пари не починаються раніше 9-ої години і студентам завжди дають 15 хвилин, аби дістатися до пари, хоча інколи самі викладачі приходять в цей час», - зазначає магістрант.

«Ти сам обираєш предмети, які хочеш вивчати і сам туди реєструєшся. Весняний семестр розпочинається не у березні, а у січні. Тут немає як таких груп, які навчаються з тобою увесь семестр, але є студенти, що вирішили вивчати саме цей предмет. На одній парі можна побачити студентів із Німеччини, Італії, Пакистану, Словаччини, а також фінів різного віку», - додає студент.

фінляндіяфінляндіяфінляндія

Крім того, Віталій Соболь відзначає активне студентське життя у Фінляндії: «Студентське життя тут дуже розвинуте, від кожної школи (факультету) існують гільдії, які мають свою форму, на яку кріплять різні значки із заходів і створюють різні заходи типу квестів по місту, вечірки, організовують спортивні заходи. На заходах кожна гільдія придумує свої цікаві задачі і розказують про себе… Поки я отримав за участь у заходах два значки, потрібно зібрати три. Було наприклад завдання: вдавати ніби ти на змаганні з бодібілдингу».

фінляндіяфінляндіяфінляндія

«Кожна школа знаходиться в своїй будівлі і поруч знаходиться лабораторія», - розповідає студент. «Аби отримати доступ до лабораторій, комп’ютерних класів і інших приміщень потрібна спеціальна карта, яка оформляється за хвилин 30, це включно з 20-ма хвилинами активації. Дуже розвинена структура автобусів, метро і трамваїв. Автобуси зупиняються тільки за потребою і вся інформація про те, як добратися до місця, є у програмі HSL на телефоні», - ділиться Віталій.

«Для житла є два варіанти: HOAS і  AYY. HOAS надає житло з меблями, є інтернет, вода і світло включені в оплату. AVY без меблів. Дуже швидко змінюється погода: дощ-сонце. Поряд з гуртожитком лісопарк, де бігають зайці, білки і, кажуть, що й лиси», - додає Віталій Соболь.