Перейти до основного вмісту

Війна в Україні наносить разючі удари у всіх сферах нашої життєдіяльності. Невідворотні наслідки, зміна цінностей, переоцінка життя: ті речі, з якими нам довелося стикнутися у 2022-му. Інформаційний проект «#Молоді вчені ЛНТУ» був започаткований задовго до сьогоднішніх подій і був покликаний популяризувати науку серед молоді, відкрити завісу професійної сцени когорти молодих науковців ЛНТУ, аби показати, хто сьогодні робить науку!

Попри військову агресію, ми впевнено стоїмо на захисті власної держави і наполегливо здійснюємо кожен свою місію, аби довести, що ми – незламні. Тому продовжуємо тримати науковий фронт і розповідати про молодих вчених ЛНТУ, аби стимулювати українську молодь до розвитку, процвітання та успішної реалізації.

Сьогодні про матеріали майбутнього, науку, що несе користь суспільству та образ сучасного вченого розповідає член наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ Інна Боярська.

 

Молоді вчені

 

- Який ваш учений ступінь та посада в ЛНТУ?

-Я кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства, а також виконую обов’язки завідувача аспірантури та докторантури.

- Кожен науковець має свій напрямок, науковий інтерес. У чому полягають ваші дослідження?

-На сьогодні – це створення та дослідження біокомпозитних матеріалів.

- У чому полягає особливість наукового напряму?

-Біокомпозит – матеріал майбутнього. Розробка біоматеріалів є важливою проблемою і з точки зору технології полімерів, і з точки зору захисту навколишнього середовища. На сьогодні країни ЄС прагнуть зменшити викиди забруднюючих речовин та відходів, і тим самим замінюють звичні нам матеріали на матеріали з біологічною основою.

-Якими рисами повинен володіти успішний науковець?

-Перш за все, це - цілеспрямованість. Слід бути впевненим у своїх силах, у правильності обраного напряму. Здатність йти «в ногу» з часом, вміти генерувати швидко нові ідеї. Ну і звичайно, зуміти втілити свої дослідження на практиці, адже наука потрібна тоді, коли вона приносить користь суспільству, а не лишається на папері.

- Чи перспективною є наукова діяльність і як зацікавити нею молодь?

-Забезпечення державою сприятливого середовища для підтримки молодих науковців. Молодий науковець має відчувати, що він є захищеним. Проведення ще більшої кількості стартапів, фінансування розробок на початкових етапах. Залучення в грантові проекти, щоб молодь відчувала, що наука – це рух.

На сьогоднішній день є маса можливостей у вигляді різноманітних проектів, різного роду фінансування, стипендій і т.п., потрібно не боятися цим скористатися.

Молодий науковець має відчувати, що він є захищеним.

- Який він – сучасний вчений?

-Сучасний вчений не боїться ставити перед собою амбітні цілі. Він - креативний та постійно розвивається!