Перейти до основного вмісту

Щороку Луцький національний технічний університет випускає кілька тисяч молодих спеціалістів у різних напрямах, і той поштовх та знання, які їм дали в стінах ЗВО, стають для багатьох початком успішної кар’єри. Університет старається не втрачати контакту зі своїми талановитими випускниками, і традицією стало запрошувати їх до альма-матер, щоб вони могли познайомитися із сучасним студентством.

Організацію таких зустрічей започаткувала також і наша кафедра соціогуманітарних технологій факультету цифрових освітніх та соціальних технологій, адже два роки поспіль ми випускаємо близько 40 випускників зі спеціальності соціальне забезпечення.

Започаткували таку практику цьогоріч, а саме з зустрічі студентів першокурсників спеціальності «Соціальне забезпечення» із випускниками 2022 року Олегом Карасем (фахівець соціального забезпечення студентів І категорії юридичного відділу ЛНТУ) та Христиною Козловською (головний спеціаліст відділу обслуговування громадян № 7 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області).

Випускники, нині магістри за спеціальністю «Соціальне забезпечення», зупинились на важливості здобуття загальних та спеціальних компетентностей під час навчання, відповідального підходу під час проходження практик, які дають можливість перевірити себе, познайомитись із професійною сферою із середини. А головне – дослухатись до порад викладачів і розвиватись, бути впевненими в собі!

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення


Підбиваючи підсумки заходу, ми побачили, який жвавий інтерес він викликав у студентів, зібрали від них фідбек після його завершення і зрозуміли, що такі зустрічі справді варто проводити. З того часу все й почалося.

Зустріч студентів із випускницею Марією Купрійчик (фахівець І категорії навчально-наукового центру «Volyn Businesses Hub» ЛНТУ), а нині – магістрантка ОПП «Управління в системі соціального забезпечення». Марія зупинилась на важливості розвитку «soft-skills» під час навчання, що надзвичайно допомагає у майбутній професійній діяльності.

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення


Зустріч студентів із Іриною Артисюк (соціальний педагог Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги). Зустріч відбувалась у розширеному колі колег із Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги, серед них: Тетяною Склезь – заступник директора, Єлизавета Мельничук – психолог, Анастасія Хом’як – педагогиня соціальна. Розповідали про соціальні послуги, які надає центр, особливості роботи з клієнтами та інформаційну просвітницьку діяльність у школах області з проблем протидія домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Ірина Артисюк і Тетяна Склезь продовжують навчання в магістратурі за спеціальністю «Соціальне забезпечення».

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення


Зустріч із Оленою Пащук та Наталією Петрик (офіцер групи по роботі з особовим складом підрозділу Національної гвардії України, м. Луцьк). Дівчата є випускницями військової кафедри, отримали перше військове звання. Розповіли важливість відповідального підходу до навчання, важливість участі у студентському самоврядуванні, особливості навчання на військовій кафедрі, можливості працевлаштування.

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення


Формати зустрічей були різноманітними, це - експертна зустріч, у процесі якої випускники розповідали студентам про своє студентське життя та роботу, важливість використання  усіх можливостей стажувань, навчальних курсів та тренінгів. Ділилися тим, як досягли професійних успіхів, на що при цьому звертали увагу, які навички були корисні в професійній діяльності тощо. І головне – з приємністю згадували про студентські роки та навчання на кафедрі соціогуманітарних технологій.

Також це були й насичені мотиваційні зустрічі, під час яких торкаються не лише професійної діяльність, а наприклад розвитку особистих якостей – комунікабельності, толерантності, впевненості в собі та навичок успішного лідера.

Студенти справді активно долучаються до цих заходів. Безперечно це заохочує їх, адже цікаво й корисно почути, про те, що ми робимо, не марне і стане у пригоді в майбутньому – це як мінімум додає мотивації вчитися. Отже далі буде!

Ярослава Мартинюк, доцент кафедри соціогуманітарних технологій