Перейти до основного вмісту

Мала академія наук уже не вперше проводить на базі ЛНТУ різноманітні заходи, залучаючи школярів до цікавого світу науки. Сьогодні у нашому ЗВО стартував обласний практикум з фізики, астрономії та мінералогії у рамках Всеукраїнського навчально-дослідницького освітнього проекту «Моя аксіома нескінченності».

Розпочала захід директор Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк, привітавши учасників практикуму та науковців, які його вестимуть. Вона відзначила тісну співпрацю обласного МАН із Луцьким національним технічним університетом, що безперечно сприяє вихованню талановитої молоді і підтримує їх в усіх починаннях та реалізації наукових стартів.

МанМАН

 

МАНМАНМАН

Привітала учасників практикуму перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук: «Всі наукові дослідження є нескінченними, бо провівши одне – розпочинається інше. Всі наукові дослідження, які сьогодні ви проходитимете, будуть ефективними, цікавими і не потребують доведення. Це уже аксіома. Бажаю вам бути кращими, не зупинятися над вдосконаленням, любити себе, своїх керівників та вчителів і любити Україну. Завдяки вам Україні має майбутнє. Бажаю усім вам бути переможцями на вашому особистому шляху».

МАНМАНМАН

Серед запрошених гостей участь у заході взяла начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк, яка побажала молоді натхнення, терпіння, уваги, засвоєння нової інформації та обміну своїми знаннями: «Ви приїхали сюди з великим бажанням, я дуже сподіваюся, що ви з великим бажанням будете продовжувати свою наукову діяльність».

МАНМАНМАН

Окрім того, в ході заходу відбувся й урочистий момент, адже нині до «манівської» команди в ЛНТУ долучилася Сошичненська територіальна громада. Співпраця між ЛНТУ та громадою існує впродовж тривалого часу, а сьогодні її офіційно підтвердили шляхом підписання меморандуму про співпрацю.

Більше того, під час офіційної частини практикуму науковцям ЛНТУ вручили грамоти Міністерства освіти і науки України за підготовку молоді у конкурсах-захистах, а саме доценту кафедри прикладної механіки та мехатроніки Віктору Сичуку та професору кафедри матеріалознавства Ользі Гулай.

МАНМАНМАН

Про Луцький національний технічний університет, його факультети та освітні програми, позиції в українських та світових рейтингах, про можливості максимальної реалізації власних талантів та мрій у стінах ЗВО розповіла відповідальний секретар приймальної комісії ЛНТУ Ірина Бандура.

Продовжився день науки, досліджень та нових захоплень лекцією, яку презентував Віктор Сичук. Він розповів про технічні розробки, які він як науковий керівник реалізовує разом зі студентами та учнями МАН.

МАНМАНМАНМАНМАНМАН

Далі експерти практикуму у тематичних секціях ознайомлюватимуть молодь із різними напрямами науки, здійснюючи експерименти та наукову «магію», поєднуючи теорію та неймовірно цікаву практику:

  • Фізика – «Метод гідростатичного зважування»;
  • Астрономія – «Отримання астрономічних світлин»;
  • Мінералогія – «Ідентифікація мінералів та гірських порід»;
  • Матеріалознавство – «Практику з основ матеріалознавства».
МАНМАНМАНМАН

Вестимуть заняття:

  • завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук, голова Асоціації вчителів фізики «Шлях освіти - ХХІ», Заслужений працівник освіти України Ігор Чернецький (практикум з фізики);
  • науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Володимир Василенко (практикум з астрономії);
  • науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат економічних наук Євген Пащенко (практикум з мінералогії);
  • доктор педагогічних наук, професор ЛНТУ Ольга Гулай (практику з матеріалознавства).
МанМанМан


Завершуватиметься практикум підведенням підсумків, під час якого педагоги зберуться за науковим круглим столом.