Мистецтво, якому неможливо дати назву: виставка скульптури Богдана Ясинського

Викладач Луцького НТУ, член спілки дизайнерів та художників Волині Богдан Ясинський презентував виставку скульптури у великій залі Галереї мистецтв Волинської організації Національної спілки художників України. Оцінити роботи митця прийшло чимало відвідувачів. Серед них колеги та друзі автора виставки, а також ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

Богдан Ясинський славиться своєю неординарною творчістю та вмінням створювати неймовірні об’ємно-просторові форми. До слова, саме він став автором відомої скульптури-символа студенства Луцького НТУ "Кубика".Так, на виставці творець представив абсолютно різнопланові скульптури, які характеризуються неочікуваним поєднанням витонченої техніки перетікання форм та оригінальним інженерними рішеннями. До експозиції увійшли близько 30 витворів, які автор створював протягом останніх шести років. Фігури об’єднані в умовні сегменти, в кожен із яких скульптор заклав особливий зміст.

«Усе розпочалося з білих ажурних робіт: спочатку створив одну, тоді другу, за нею третю… Так виникла ціла серія. Це пливучо-текучі форми, які прекрасно демонструють динаміку руху та приховують власний підтекст. Потім з’явилися зовсім інші витвори. Вони абсолютно відрізняються від попередніх, мають зовсім іншу енергетику, несуть кардинально інакший зміст. Перша частина – спокійна, пасторальна, а друга розкриває динаміку, контрастність та нестабільність нашого часу. «Нашестя» - саме так я б назвав цю серію скульптур. Щодо третього сегменту, то це моя гордість. Тут представлені реалістичні твори, перлиною серед яких є унікальній витвір – фігура янгола в польоті. Запевняю вас, що аналогів такого твору вам не вдасться знайти», - пояснює Ясинський.

Як зазначає автор, особливістю виконання скульптур є їх стійкість та транспортабельність. Секрет у тому, що в основі усіх робіт – арматурні конструкції, які дозволяють зробити їх міцними, та зменшують ризики пошкодження.

Своїми враженнями поділився й ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він відзначив талант майстра, креативність та багатство представлених форм.

«Хоча ми й знайомі більше 20 років і працюємо увесь цей час разом, Богдан Іванович щоразу просто вражає мене своїм потенціалом та ідеями. Багатогранність цієї виставки просто неможливо осягнути. Поєднання абсолютно контрастних форм: від спокою до нашестя. Байдужим лишитися просто неможливо. Відразу відчувається сильна енергетика від кожної скульптури. Неймовірно пишаюся тим, що такі потужні, унікальні особистості працюють і творять в нашому університеті.  Це прекрасно, що ви показуєте приклад молодому поколінню, ділитеся своїм досвідом із молоддю, відкриваєте їм секрети свого успіху, передаєте свої знання та допомагаєте ставати успішними», - висловився Петро Савчук.

До слова, виставка триватиме близько 20 днів, тому усі бажаючи матимуть змогу особисто завітати до Галереї мистецтв і оцінити високу художність, оригінальність та професійність творів Богдана Ясинського.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото Ілона Карпюк: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1490989951055050