Перейти до основного вмісту

«Митцю не треба нагород, його судьба уже нагородила!»

Саме під гаслом таких рядків славетної Ліни Костенко 20 березня 2015 року проходив у Луцькому НТУ вже ІІІ щорічний університетський конкурс «Джерело натхнення», присвячений Всесвітньому Дню поезії, вшануванню пам’яті Небесної Сотні та всім українським героям. Дійство зібрало разом не лише студентів з даром поетичного слова, а й викладачів, працівників університету та їхніх діток.

Серед учасників були присутні й представники структурних підрозділів – Луцького технічного коледжу, Ковельського промислово-економічного коледжу та Любешівського технічного коледжу. 

Для якісної оцінки художніх старань та напрацювань кожного конкурсанта було запрошено компетентне журі в складі першого проректора Луцького НТУ Зоряни Герасимчук, народної артистки України Людмили Приходько, голови правління благодійного фонду Олександра Лазорка «Волинь має майбутнє» Олександри Кретової, волинської поетеси, прозаїка, члена Національної спілки письменників та журналістів України Валентини Штинько, проректорів з науково-педагогічної роботи Валентина Талаха та Олександра Бондарського. Студентський погляд на творчість представляла Ірина Гаранчевська, член студради університету.

 

Ведучі конкурсу-фестивалю – Антон Безносиков та Василина Дунь, побажавши учасникам успіху не лише на імпровізованій сцені, а й в подальшій творчій діяльності, розпочали відлік художніх номерів.

Конкурсні виступи було представлено у трьох номінаціях – художнє слово, співана поезія та авторська поезія, проза. Найбільше учасників виступило саме у третій номінації, що свідчить про наявність неабиякого творчого потенціалу і в студентської молоді, і в працівників університету.

 

 

З любов’ю до Батьківщини, трепетом та вболіванням за сучасне та майбутнє України лунали голоси конкурсантів. Авторські поезії «Рани сьогодення» Сергія Кушнірука, «Лист до чужого солдата» Ірини Шклянки, «Я – патріот» Яни Дубінець, «Лист з майдану» Яни Луцюк не мало схвилювали аудиторію і самих журі. Оригінальною ідею вирізнився і вірш Василини Дунь «Ода паперу». Цікаве зі свого поетичного доробку, навіяне останніми подіями в державі, презентувала доцент кафедри філософії, політології та права Антоніна Євтодюк.

Звучали «Йшли селом партизани» у виконанні доцента кафедри фізики та електротехніки Миколи Хвищуна та директора спорткомплексу Бориса Іваніщука. Гурт «Квазар», у складі якого – студенти факультету будівництва та дизайну, представив написану спеціально для конкурсу  композицію «Вона закохана в свободу». А Сергій Булига з технологічного факультету продемонстрував майстерну гру на гітарі, виконавши пісню «Україна».

Лірично й задушевно декламували студенти класику української літератури – поезію Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко.

Після клопіткої роботи і чималих вагань шановане журі визначило переможців.

У номінації «Художнє слово»: І місце – Антон Безносиков (Ліна Костенко, «Моя бабусю»), ІІ місце – Оксана Сахарчук (Тарас Шевченко «Ісая. Глава 35», Ковельський промислово-економічний коледж), ІІІ місце – Наталка П’явка («Небесна сотня» невідомого автора, Любешівський коледж).

У номінації «Співана поезія»: І місце – тріо Луцького технічного коледжу з піснею «Над землею тумани», ІІ місце – Наталія Котищук з піснею «Бандуристе, орле сизий» (Ковельський промислово-економічний коледж), ІІІ місце – гурт «Квазар» з власною піснею «Вона закохана в свободу» (факультет будівництва та дизайну Луцького НТУ).

У номінації «Авторська поезія, проза»: І місце – Олександр Піголь (триптих «З любов’ю до Батьківщини», технологічний факультет Луцького НТУ), ІІ місце – Ігор Микитин (вірш «Небесна сотня» факультет екології та приладо-енергетичних систем Луцького НТУ), ІІІ місце – Олена Гнатюк (прозовий етюд «Присвята дідусеві», факультет бізнесу Луцького НТУ).

Від імені конкурсної комісії перший проректор Луцького НТУ Зоряна Герасимчук щиро подякувала усім тим, хто доклав зусиль для створення творчої, піднесено-патріотичної атмосфери. Усіх учасників було нагороджено дипломами та призами від благодійного фонду Олександра Лазорка «Волинь має майбутнє», а Людмила Приходько та Валентина Штинько благословили юні таланти на подальші творчі злети.

Галина МИКИТЮК