У стінах ЛНТУ відбулася зустріч ректора Ірини Вахович із директором ПрАТ «Едельвіка» Юрієм Переходьком та керівником Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петром Гоцалюком.

Партнери обговорили створення Fashion-кластера на базі ЛНТУ та формалізували наміри, шляхом підписання відповідної угоди.

легка промисловість

Участь у зустрічі та в обговоренні взяли: підприємиця із Маріуполя, яка нині на Волині відкрила швейний цех та займається пошиттям військового спорядження Оксана Макарова, декан факультету митної справи, матеріалів та технологій ЛНТУ Валентина Ткачук та її заступниця Наталія Імбірович, декан факультету цифрових освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, завідувач кафедри технологій легкої промисловості Людмила Назарчук та колектив кафедри.

легка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловість

Передусім, Ірина Вахович привітала партнерів у стінах ЗВО та розповіла про ті інноваційні проекти, над реалізацією яких нині працює колектив ЛНТУ: «Маємо чудову нагоду сьогодні зустрічати наших партнерів, друзів, стейкхолдерів з метою формалізувати наші домовленості щодо створення Fashion-кластеру. В рамках його діяльності ми зможемо ефективно взаємодіяти та реалізовувати інноваційні проекти».

Зокрема, ректор розповіла про створення інноваційного осередку, завдяки якому студенти можуть започатковувати власний бізнес; створення арт-простору із залученням смарт-технологій, а також реалізацію проекту з цифрової трансформації, що передбачає цифровізацію у легкій промисловості.

«Це прекрасна можливість для нашої взаємодії і розвитку галузі легкої промисловості», - резюмує ректор.

легка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловість

Водночас, Петро Гоцалюк додає: «Сьогодні ми поклали початок важливому процесу – створення кластера, який об’єднає волинські підприємства легкої промисловості. Це дуже важливо для того, щоби інтегрувати бізнес, створювати екосистему, це може стати вхідними воротами для бізнесів зі Сходу України, які релокуються, а також для залучення грантових коштів, адже багато структур виявляють бажання фінансувати кластер і ми готові над цим працювати».

легка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловість

«Я переконаний, що кластер повинен бути саме у навчальному закладі. «Едельвіка» може передавати досвід європейського текстильного кластера, нам це цікаво. Таким чином, відбувається симбіоз науки, бізнесу та цифровізації, яка сприятиме розвитку галузі в цілому», - наголошує Юрій Переходько.

легка промисловістьлегка промисловість

легка промисловість

Як результат попередніх домовленостей, партнери підписали відповідну угоду про реалізацію спільного проекту та працюватимуть над подальшим втіленням проекту.

легка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловістьлегка промисловість