Перейти до основного вмісту

17 листопада 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми містобудування. Перспективи та пріоритети розвитку», яка організована в рамках запланованих на 2023 рік заходів з наукової діяльності кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ.

Активну участь у конференції взяли викладачі та студенти кафедр будівництва та цивільної інженерії, архітектури та дизайну ЛНТУ та інших університетів з України та Польщі, а також вітчизняні та закордонні фахівці будівельної галузі. На адресу конференції надійшло понад 50 тез доповідей, а у онлайн-засіданні взяли участь понад 70 учасників.

З вступним словом виступила проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ Олена Лютак, яка розповіла про перспективні напрямки діяльності ЛНТУ в аспекті розвитку спеціальностей з будівництва та архітектури.

БЦІ

У наступних виступах – декана факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ Олександра Андрійчука та завідувачки кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ Ольги Ужегової, доповідачі наголосили на важливості для студентів та викладачів кафедри продовжувати існуючу багаторічну традицію проведення спільних науково-технічних заходів з вітчизняними та закордонними провідними університетами та установами, фірмами будівельної галузі.

БЦІБЦІ


Після цього були заслухані доповіді учасників конференції. Так, аспірант Національного університету «Львівська політехніка» Максим Козел презентував доповідь на тему «Архітектурні аспекти при відбудові приватного житла», в якій проаналізував ключові архітектурні аспекти, що стосуються архітектурної композиції, та визначив основні технології зведення будинків під час повоєнної відбудови. Студенти Київського національного університету будівництва та архітектури Вікторія Зеленська та Яна Шевченко розповіли про класифікацію, етапи проєктування та норми будівництва торгово-розважальних центрів в Україні. Цікавою була доповідь-презентація Інни Абрамюк, доцента Інституту Архітектури і Урбаністики Зеленогурського університету (Польща). У фокусі представленого дослідження - досвід використання жінками міських парків, аналіз їхнього психофізичного стану під час відвідування парків, а також пошук можливостей для покращення зелених зон з урахуванням жіночої психології. За допомогою методів спостереження та анонімного анкетування на прикладі міських парків Зеленої Гори розкриваються моделі створення сталих зелених просторів з урахуванням потреб різних груп жінок, таких як жінки-мігрантки, дівчата, жінки похилого віку та молоді жінки.

БЦІБЦІБЦІ


Студенти кафедри будівництва та цивільної інженерії Арсен Подоляк та кафедри архітектури та дизайну Максим Пацалай у своїх доповідях презентували власні дослідження щодо обґрунтування проєктних рішень реконструкції скверу генерала Андерса у м. Луцьку та щодо аналізу нових екоматеріалів на прикладі стінових панелей з пресованою соломою.

БЦІБЦІ


Доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Сергій Синій виступив з презентацією наукових та практичних результатів спільного дослідження викладачів, студентів ЛНТУ та ОДАБА у тісній співпраці з керівництвом луцького пивзаводу Zeman (https://www.zeman.ua/) щодо методології збереження і використання існуючої на його території історичної забудови (промислової та житлової початку ХХ століття). 

Розглянуті під час конференції доповіді про науково-технічні та навчальні розробки її учасників розміщені у вигляді тез на сайті конференції (https://konf-mbg.wixsite.com/lntu-bci-mbg-2023), а вибрані з них будуть також відображені у наукових статтях фахового збірника наукових праць «Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві» (https://eforum.lntu.edu.ua/index.php/construction/).

 

Олег Верешко, кафедра БЦІ