Згідно з графіком освітнього процесу, в останній декаді лютого 2023 року на засіданні кафедри економіки у гібридному форматі (в очній та дистанційній формі) заслухали звіти аспірантів усіх років навчання про виконання їхніх індивідуальних планів за освітньо-науковою програмою «Економіка» зі спеціальності 051 Економіка.

Слід заначити, що осінній семестр був насичений багатьма важливими для усіх аспірантів кафедри економіки подіями в освітньо-науковому процесі. Усі вони прослухали цикл лекцій відомих польських колег і пройшли міжнародне науково-педагогічне стажування в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (UMCS), відвідали онлайн лекції відомих українських вчених з установ НАН України та Спілки економістів України, відвідали лекції та тренінги з цифрових компетентностей, взяли участь у Зимовій докторській школі, організованій колегами з ВНУ ім. Лесі Українки, здобували неформальну освіту тощо. Відповідно й звіти аспірантів кафедри економіки усіх років навчання були насиченими та змістовними.

економіка

Аспірантка 4 року навчання Ірина Гриник (науковий керівник, д.е.н., проф., завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий) займається проблематикою фінансового забезпечення сталого розвитку Північно-Західного регіону України, має 19 опублікованих наукових праць, з них 8 наукових статей, завершує підготовку дисертації на здобуття ступеня доктора філософії.

Аспірант 3 року навчання Назарій Паращук (науковий керівник, д.е.н., проф., професор кафедри економіки Оксана Ляшенко) досліджує моделі людського розвитку регіонів України, підготував попередні варіанти першого та другого розділів дисертації на здобуття ступеня доктора філософії, взяв участь у закордонній конференції, подав до публікації статті у фахові наукові видання.

Аспірант 1 року навчання Віктор Хомицький (науковий керівник, д.е.н., проф., завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий) вивчає проблеми розвитку циркулярної економіки в поствоєнній трансформації регіонів України, працює згідно з узгодженим з науковим керівником планом дисертації, опублікував тези за результатами участі у міжнародній конференції, спільно з науковим керівником подав до публікації статтю у фаховий науковий журнал.

економіка

Аспірант 1 року навчання Сергій Максим’як (науковий керівник, к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки Микола Дзямулич) вивчає проблеми стимулювання економічної активності сільського населення України в умовах негативних екстерналій, також опублікував тези за результатами участі у міжнародній науковій конференції, спільно з науковим керівником подав до публікації статтю у фаховий науковий журнал, склав план і підібрав літературні джерела згідно з темою дисертації.

Аспірант 1 року навчання Юрій Гордійчук (науковий керівник, д.е.н., проф., завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий) вивчає проблеми економічного стимулювання розвитку соціальної та солідарної економіки в умовах євроінтеграції, активно займався неформальною освітою, працює згідно з узгодженим з науковим керівником планом дисертації, опублікував тези за результатами участі у міжнародній конференції.

Аспірант 1 року навчання Андрій Єфімов (науковий керівник, д.е.н., проф., завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий) вивчає проблеми забезпечення гідної праці та економічного зростання в Україні в умовах євроінтеграції, активно займався неформальною освітою, працює згідно з узгодженим з науковим керівником планом дисертації, опублікував тези за результатами участі у міжнародній конференції.

економіка

В рамках обговорення звітів аспірантів, науково-педагогічними працівниками кафедри економіки було висловлено ряд пропозицій, які стануть у нагоді аспірантам у процесі їхньої подальшої навчальної та наукової діяльності.

економіка

Усі звіти про виконання індивідуальних навчальних планів та індивідуальних планів наукової роботи аспірантів кафедри були затверджені на засіданні кафедри.

Наступним етапом освітнього процесу після успішного звітування для аспірантів 1 року навчання, які закріплені за кафедрою економіки, є проходження педагогічної практики на кафедрі, що дозволить їм, під керівництвом наукового керівника, ознайомитися з методичними та практичними аспектами освітнього процесу і педагогічної діяльності, спробувати себе у ролі викладачів, готуючи навчально-методичне забезпечення і проводячи аудиторні заняття для студентів.

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий