27 лютого 2024 року на кафедрі обліку і аудиту факультету бізнесу та права Луцького національного технічного університету відбулось засідання студентського наукового гуртка «Економіко-математичне моделювання, інформаційні та комунікаційні технології в управлінні обліково-аналітичними системами» (керівник гуртка Оксана НУЖНА). Тема засідання гуртка «Моделі парної лінійної регресії в моделюванні економічних процесів на мікрорівні».

Облік і аудитОблік і аудит

Засідання гуртка розпочалось із нагородження грамотами за участь у V науково-практичній міжнародній конференції молодих науковців, здобувачів освіти «Сучасні тенденції розвитку бухгалтерського обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування», яка відбулась у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Тези доповідей учасників наукового гуртка були розміщені у збірнику матеріалів конференції у секції «Математичні методи і моделі в обліку, аналізі та аудиті».

Облік і аудитОблік і аудитОблік і аудит

Саме за допомогою моделі парної лінійної регресії молоді науковці досліджували зв’язок між економічними величинами на основі статистичних даних по економіці України в цілому (Анна Вавренюк) і, зокрема, окремих галузей економіки: оптової торгівлі (Владислав Вавринюк), лісового господарства (Вікторія Гезун), рибного господарства (Тетяна Гриценюк), водопостачання, каналізації та поводження з відходами (Анна Кравчук), добувної промисловості (Аліна Поліщук). Всі названі здобувачі були відзначені грамотами від організаторів конференції як переможці у номінації «Бухгалтер-початківець».

Облік і аудит

Учасники засідання ділились власним досвідом проведення наукових досліджень, здійснених  методами економетричного моделювання, від етапу відбору статистичних даних до прогнозування на основі побудованих економетричних моделей у формі парної лінійної регресії.

Молодшим учасникам гуртка цікаво було дізнатись про такий метод наукового дослідження як моделювання, а також його широкі можливості практичного застосування в економічних дослідженнях.

Кафедра обліку і аудиту