Перейти до основного вмісту

Попри сучасні виклики, біди та негаразди, які спіткали регіони нашої держави, подальше їх відновлення та розвиток неможливі без врахування особливостей кожної громади. Важливо, щоб вони були якомога повніше ідентифіковані та досліджені в процесі аналізування соціально-економічного середовища функціонування громади. Адже від якості проведеного аналізу залежить точність вибору стратегічного курсу розвитку громади, який слугує індикатором та інструментом для подальшої розробки програмних документів, складання проєктних заявок, орієнтованих на досягнення довгострокових цілей розвитку громади.

При розробці стратегічних векторів розвитку громади важливо забезпечити синергічну взаємодію усіх стейкхолдерів із урахуванням альтернативних експертних точок зору акторів, що представляють екзогенне середовище громад, зокрема освітньо-наукових регіональних хабів.

ФБПФБПФБП


З цією метою, Луцький національний технічний університет, в особі професора кафедри підприємництва, торгівлі та логістики ЛНТУ, д.е.н. Любові Ковальської та доцента кафедри підприємництва, торгівлі та логістики ЛНТУ, к.е.н. Юрія Фесіни, долучився до розробки Стратегії розвитку Турійської територіальної громади на період до 2027 р.

Науковці ЗВО взяли участь у засіданні робочої групи з розробки стратегічного документа розвитку громади за безпосередньої участі її керівництва та членів робочої групи. У ході обговорення попередньо проведеного спільного дослідження соціально-економічного становища громади та представлення його результатів на засіданні очільницею відділу економічного розвитку, інвестицій та проєктної діяльності  селищної ради Тетяною Хомик, професор Любов Ковальська запропонувала учасникам засідання долучитися до складання SWOT-матриці громади, акцентуючи увагу на методології  SWOT-аналізу. Із використанням методу «Світове кафе», усіх учасників засідання було долучено до обговорення сильних та слабких сторін функціонування громади, ідентифікації зовнішніх загроз та можливостей. Після чого відбулося детальне обговорення кожного пункту матриці та представлення науковцями власних результатів SWOT-аналізу.

ФБПФБПФБПФБП


Наприкінці засідання, Юрій Фесіна представив учасникам прогнозні сценарії розвитку територіальної громади та їх можливі впливи на стійкість її функціонування. Модератор зустрічі – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Жанна Яковініч, підбила підсумки поточної роботи над Стратегією розвитку громади та запросила учасників та представників ЛНТУ до засідання третьої робочої групи задля обговорення стратегічного бачення розвитку громади та пропрацювання дерева цілей громади.

Доц.,Юрій Фесіна