28 квітня на базі кафедри інженерії програмного забезпечення ЛНТУ відбулося чергове засідання Всеукраїнського постійно діючого науково-технічного семінару «Шеннонівські читання» (Shannon readings). Роботу семінару в ЛНТУ започаткував професор кафедри інженерії програмного забезпечення Заяць Василь Михайлович.
Співорганізаторами семінару є Національний університет водного господарства та природокористування, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Львівський національний університет ім. І. Франка та Національний університет «Львівська політехніка».
![ФКІТ](/sites/default/files/inline-images/77BAE6BE-CCE7-4E66-A2EB-06906EE8FD89.jpeg)
Захід проводиться з метою презентації та популяризації наукових здобутків учених, налагодження співпраці між науковцями та обміну досвідом у різних сферах.
На семінарі були представлені цікаві та актуальні доповіді академіка НАНУ, д.т.н., професора, ректора НТУУ «КПІ» Згуровського Михайла Захаровича на тему «Сучасні інструменти і методи штучного інтелекту і їх застосування», та к.фіз.-мат.н., доцента НУ «ЛП» Рибицької Ольги Мар'янівни на тему «Нечіткі експертні системи інтерпретації та прогнозування складних соціально-економічних процесів».
![ФКІТ](/sites/default/files/inline-images/B1DCEF27-3554-4CB8-BA49-2318C50A6A95.jpeg)
Академік Згуровський М.З. ознайомив з досягненнями наукової школи КПІ в галузі застосування штучного інтелекту, зокрема дослідженнями в сфері прогнозного моделювання та передбачення виникнення пандемій та їх впливу на економіку та суспільство України.
![ФКІТ](/sites/default/files/inline-images/18E974C4-6646-47D8-A7CE-6DDF6CAD2C53.jpeg)
Щиро дякуємо доповідачам та усім учасникам семінару. Сподіваємося на подальшу та плідну співпрацю для розвитку української науки та інновацій!
Кафедра ІПЗ