Перейти до основного вмісту

18 травня, з нагоди відзначення Дня науки, відбувся спільний семінар кафедри аграрної інженерії ім. проф. Г.А. Хайліса ЛНТУ та Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського. Основна тема зустрічі: «Оптимізація напрямків ведення сільськогосподарського виробництва на Поліссі за умов військової агресії».

семінар

Агресія рф, початок якої співпав із весняно-польовими роботами, внесла серйозні корективи у функціонування АПК усієї країни та, зокрема, і зони Полісся. Тому науковці кафедри та дослідної станції провели активне обговорення шляхів оптимізації ведення аграрного виробництва в умовах війни.

Директор станції к.с.-г.н. В.А. Гаврилюк окреслив коло перепон в ефективній діяльності агропідприємств. До основних перешкод він відніс відсутність сформованого запасу пального, мінеральних добрив та інших видів матеріально-технічного забезпечення, обмежену спроможність реалізації насіння культур одними господарствами і, відповідно, придбання їх іншими.

семінар

 

семінар

Завідувач кафедри проф. В.Ф. Дідух наголосив на необхідності активного використання місцевих сировинних ресурсів, як добрив, особливо органічних. Також він вказав на особливості природно-кліматичних змін, які пов’язані із катастрофічною нестачею атмосферних опадів, як результат – дефіцит продуктивної ґрунтової вологи.

семінар

 

семінар

Наведені тези мали активне обговорення, як зі сторони працівників станції, так і кафедри. За результатами дискусії був сформований перелік найбільш ефективних заходів, які здатні мінімізувати вплив наведених негативних факторів. До них належать:

  • залучення місцевих сировинних ресурсів, як добрив, особливо органічних;
  • обов’язковість проведення сидеральних посівів;
  • використання мікробіологічних препаратів, особливо вітчизняного виробництва;
  • використання мінеральних добрив у формах найбільш оптимальних для конкретних фаз розвитку рослин;
  • вирощування культур зернової групи, для виробництва круп;
  • вирощування малопоширених «нішевих» культур;
  • удосконалення структури сівозмін, з обов’язковим введенням бобових культур;
  • оптимізація процесів проведення польових робіт з метою економії палива.
семінар

Також у рамках семінару відбувся обмін науково–методичною літературою та обговорення особливостей реалізації освітнього процесу за ОПП «Агроінженерія» в ЛНТУ.

Такі заходи забезпечують активне долучення «наукового фронту» до перемоги України над агресорами.

семінар

Кафедра аграрної інженерії ім. проф. Г.А. Хайліса