Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується традиція проведення зустрічей у науковому колі. За організації Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ, відбулася чергова мотиваційна зустріч.

Цього разу власною «формулою успіху» ділилися: завідувач кафедри економіки ЛНТУ,  професор, доктор економічних наук Олександр Шубалий; кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри агрономії Марія Августинович; завідувач кафедри електроніки та телекомунікації, кандидат технічних наук, доцент Валентин Заблоцький.

науканауканаука

Представив спікерів наукової зустрічі очільник Товариства Микола Поліщук:  «Традицію проведення подібних заходів ми розпочали ще минулого року, а оскільки вона викликала велике зацікавлення слухачів, ми вирішили й надалі влаштовувати мотиваційні наукові зустрічі. Щоразу ми запрошуємо нових цікавих спікерів, які діляться важливою інформацію та розповідають про те, як досягнути успіху у науці».

науканауканаука

Про розвиток в обраній справі, промоцію науки та можливості міжнародної співпраці поділився Олександр Шубалий. Він розповів про себе, науковий напрям діяльності в економіці та етапи становлення себе як науковця. Він також наголосив, що для сучасного вченого важливо робити вдалу промоцію і не лише у стінах того ЗВО, в якому працюєш, але й на зовнішній арені, де є чимало можливостей, стартапів та проектів.

Водночас, Олександр Шубалий розповів про досвід перебування у Польщі в університеті ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, а також максимальне сприяння польських колег у розвитку українських науковців.

науканауканауканаука

Однак, додає професор, для будь-якої співпраці необхідне розуміння один одного, тому обов’язковим є підвищення навичок володіння іноземною мовою.

«Не чекайте завершення війни, максимально налагоджуйте контакти та співпрацю уже сьогодні», - резюмував Олександр Шубалий.

Своєю чергою, про любов до власної справи і бажання розвиватися у ній розповіла Марія Августинович. Вона пригадала, що зацікавилася наукою, навчаючись в університеті, адже її увагу привернули питання екології: «Спочатку це була студентська цікавість і згодом вона переросла у наукові роботи…».

науканауканаука

Після навчання в університеті, вона залишилася працювати у науковій сфері разом зі своїми наставниками, згодом набувала практичних навичок у роботі профільних інститутів, а відтак намагалася почути потреби фермерських господарств та спрямувати наукову діяльність у результативну взаємодію.

«Я побачила, що представники фермерських господарств зазвичай зайняті, тож інформацію їм потрібно подавати якомога стислу і конкретну. Тоді виникла ідея створення ютуб-каналу для фермерів, ми працювали над контентом, аби до цільової аудиторії доносити інформацію, над якою ми працюємо, лаконічно та коротко, а також публікували відео цільового спрямування. Це дуже стимулює, бо ти бачиш, що люди цікавляться, ставлять запитання, число підписників зростає. Ви повинні постійно шукати, не зациклюватися на одному і отримувати задоволення», - каже Марія Августинович.

наука

«В чому секрет науковця? Однозначної відповіді немає. Ви самі повинні розуміти і знати, чого хочете досягнути. На сьогодні для мене найбільш цінно бачити іскру студента, коли я їм викладаю, коли вони цікавляться і горять обраною справою. Потрібно мати в собі симбіоз педагога, науковця, наставника і вам повинно бути при цьому комфортно, ви повинні цим горіти. А водночас, крім науки, маєте мати свій простір, аби не вигоріти, мати щось таке, на що періодично хочеться відволікатися», - підкреслює науковиця.

Про те, що формула успіху у кожного своя наголошує Валентин Заблоцький: «Є поняття зони комфорту - коли людині, добре, зручно, можна сидіти і відпочивати на дивані. Але коли ви хочете стати успішним і досягнути чогось в житті, при зоні комфорту вам цього не вдасться. Не засиджуйтеся і виходьте за її межі, майте прагнення, до якого хочете іти».

науканауканаука

Він також додає, що починаючи будь-яку справу, з тобою будуть люди, які обов’язково підтримають, але будуть і ті, хто критикуватимуть. Саме завдяки критиці, вдасться розвиватися, вдосконалюватися і ставати кращим. От тоді, буде зрозуміло, що ти рухаєшся правильним шляхом.

«Розвивайтеся у своєму напрямі, працюйте в своїх галузях, які вам подобаються і робіть усе за власним бажанням. Якщо ви дійсно фанат цієї справи – працюйте і в кінцевому результаті вийдете на новий і якісний рівень», - радить Валентин Заблоцький.

Підсумувала зустріч проректор з НПР та досліджень Олена Лютак. Вона зауважила, що подібні заходи дають можливість науковцям надихатися і надихати колег, додають мотивації і жагу до нових пошуків.

науканаука