Перейти до основного вмісту

За ініціативи Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні у м. Київ, в приміщенні Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», відбувся круглий стіл проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій».

Мета заходу – налагодження діалогу між громадами, центральними органами виконавчої влади та партнерами проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» для усунення перепон та створення нових можливостей розвитку громад шляхом підвищення їх туристичного іміджу. 

К.е.н., доц. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ Юлія Дащук взяла участь у заході в ролі спікера і представила учасникам досвід Волині та Луцької ТГ у роботі із сакральною спадщиною. В рамках доповіді «Потенціал сакральної культурної спадщини та його вплив на розвиток туризму в громаді», серед найкращих світових практик використання сакральної спадщини спікер відзначила найвідоміший, найбільший та найстаріший пішохідний маршрут Європи та національну гордість Іспанії – Каміно де Сантьяго або Шлях святого Якова. В Україні в даному напрямку розроблено «Культурно-туристичний маршрут Camino Podolico». Серед позитивних практик викладач навела приклад діяльності Центру туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center».

Учасниками заходу виступили представники громад, які потенційно готові до підвищення туристичного іміджу, представники центральних виконавчих органів влади, партнери, ЗМІ.  

До слова, круглий стіл став продовженням плідної співпраці ЛНТУ зі Спілкою сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, адже напередодні четверо викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи виступили тренерами навчального курсу «Сільський зелений туризм: підвищення кваліфікації», організованого для власників садиб з усієї України.

На території України проєкт «Перспективи сталого розвитку сільських територій» реалізується ГО «Екодія» разом з ГС «Українська мережа сільського розвитку» та з ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні», у співпраці із DRA e.V. та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи