Перейти до основного вмісту

Кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства ЛНТУ Наталія Імбірович реалізовуватиме персональний проект зі створення онлайн курсу «Технології поверхневої обробки та відновлення виробів».

Проект здійснюватиметься за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу, у рамках програми, що покликана створити можливості особистісного розвитку, отримати нові знання, прокачати навички, знайомства з іноземними колегами тощо.

 

проект

 

Курс міститиме найкращий досвід європейських та українських практик виготовлення та впровадження імплантатів нового покоління. Він також матиме науково-навчальний характер з компетентнісним підходом і буде націлений на підвищення як фахових (hard), так і гнучких (soft) навичок сучасного студента.

Наталія Імбірович розповідає, що головна мотивація втілення проекту – зробити навчання цікавим, адже переконана у тому, що нові та креативні ідеї, втілені в життя, привертають увагу студента, зацікавлюють і мотивують його до прагнення самовдосконалюватись, розвиватись, аналізувати та вирішувати складні задачі.

Завданням проекту є залучення колег з ЄС та вітчизняних наукових установ задля розширення мережі контактів для можливої подальшої співпраці в освітньому та науковому просторі. Відбуватиметься це шляхом здійснення наставництва та передавання досвіду.

 

проект

 

У рамках проекту, додає матеріалознавиця, планується проведення низки заходів. Зокрема, персональні консультації та менторство незалежних спеціалістів та експертів; проведення інтерактивних занять на тему новітніх технологій розробки та впровадження імплантатів, а також нетворкінг.

Так, консультації допоможуть вирішити важливі питання, які висуваються у курсі дисципліни «Технології поверхневої обробки та відновлення виробів». Йдеться про опис та пояснення принципів та механізмів методів поверхневого пластичного деформування й механізмів зміцнення поверхні виробів фізико-термічними, електрофізичними та електрохімічними методами, які використовуються також і в імплантології, а також ознайомлення з технологіями відновлення деталей.

Щодо інтерактивних занять, Наталія Імбірович планує зачепити тему новітніх технологій розробки та впровадження імплантатів з метою підвищення фахових навичок студентів, підняття рівня їх зацікавленості до проблем сучасного виробництва та обізнаності в сфері поверхневої обробки виробів та деталей.

А от нетворкінг покликаний поглибити рівень комунікації між зовнішніми експертами та спеціалістами, донести проблемні питання та їх обговорити, продукувати нові ідеї.

Більше того, Наталія Імбірович планує впровадити у життя ще кілька ініціатив у рамках проекту. Йдеться, зокрема, про розробку тестів та завдань, які зможуть підвищити softskills, що стосуються організаційних та лідерських якостей. Hardskills вдасться отримати під час наукових дискусій нетворкінгу, які стосуються поглиблення знань з питань імплантології, а саме: проблеми підвищення біосумісності, біоактивності та остеоінтеграції біоматеріалів.

Лекції з елементами інтерактивної гри, науковиця впровадить у навчальний курс «Технології поверхневої обробки та відновлення виробів». Вони будуть спрямовані на забезпечення таких навичок здобувачів вищої освіти, як здатність до ефективної роботи в команді, знаходження або прийняття рішень підвищення фізико-механічних властивостей деталей шляхом правильного вибору їх поверхневої обробки. Для цього, каже Наталія Імбірович, вона розробить тематичні тести та завдання для кожної лекції.

Завершальним етапом  проекту стане написання навчального посібника, що дозволить об’єднати науковий та викладацький досвід роботи.

 

проект

 

Цікаво, що в даному проекті використовуватимуть рекламні матеріали, відео- та фотозйомку, брендову продукцію, аби підсилити візуальний та інформаційний контент проекту та зробити більш сучасним й урізноманітненим навчальний матеріал для студентів.

Залучений до проекту також експерт з ЄС – професор кафедри механіки Білостоцького технологічного університету, спеціаліст в галузі передових матеріалів та технологій, проектування матеріалів на основі характеристики та моделювання та деградації інженерних матеріалів Кшиштоф Куржидловський. Він проводитиме персональні консультації з приводу структуризації онлайн-курсу «Технології поверхневої обробки та відновлення виробів», здійснюватиме менторство в галузі передових матеріалів та технологій, а також братиме активну участь в нетворкінгу.