24 травня відбувся форум на Тернопільщині. Спікером в рамках панельної дискусії «Місце культурної спадщини та туризму у розвитку креативної економіки регіону» виступила Юлія Дащук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Луцького національного технічного університету.
Темою було «Креативна економіка: культурна спадщина: як монетизувати культуру», який зібрав найкреативніших управлінців із досвідом, науковців, представників бізнесу для переосмислення ролі культури та спадщини як драйвера економіки.
Особлива увага була приділена: успішними кейсами, актуальним питанням розвитку української культурної політики, інклюзивному діалогу та пошуку нових креативних форматів роботи з культурною спадщиною, а також питанням посилення соціальної згуртованості.
Серед актуальних тем, які представила науковиця : необхідність міждисциплінарної підготовки фахівців, які можуть одночасно розуміти і культурну спадщину, і туризм, і креативні індустрії; значення локальної культури для усвідомлення ідентичності та забезпечення фінансової спроможності місцевого населення.
Окрім цього, в рамках форуму Юлія Дащук презентувала успішний кейс кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ щодо наукового супроводу та консультування с. Жидичин в розвитку його туристичного потенціалу. Механізм зростання культурної спадщини громади через співпрацю релігійної інституції, громадської організації та наукової установи через призму роботи Центру туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center» довів свою ефективність та результативність.
Використані можливості обміну досвідом для учасників, мережування та широкого діалогу під час форуму показали: в умовах жорстокої та несправедливої війни проти українців, вони гуртуються навколо найважливішого - своєї міцної ідентичності та готовності співпрацювати й зростати.
Захід організований Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України», Проєкт UCORD у співпраці із Агенція регіонального розвитку в Тернопільській області. Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією NIRAS Sweden AB.