Доцент кафедри економіки Луцького національного технічного університету Антоніна Гордійчук взяла участь у ІХ Європейському конгресі органів місцевого самоврядування. Захід відбувався впродовж 4-5 березня у Варміно-Мазурському воєводстві Республіки Польща, в чудовому містечку Міколайки.
З нагоди конгресу тут перебували понад 3000 гостей: здебільшого представники місцевої влади, неурядових організацій, малого бізнесу та науки. Серед запрошених гостей: екс-прем’єр міністр Польщі Лешек Міллер, віце-маршалек Сейму Кшиштоф Босак, президенти міст Вроцлава, Білостоку, Перемишля, Ольштина, Гданська та багатьох інших.
До Міколаєк також приїхали представники делегацій українських органів місцевого самоврядування, науковці та громадські діячі з міст: Луцька, Тернополя, Львова, Івано-Франківська та ін.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8301_0.jpeg)
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8258_0.jpeg)
Одним із провідних завдань Конгресу було створення сприятливої атмосфери та кращих умов співпраці між країнами та регіонами Центральної Європи.
Цьогоріч організатори запропонували більше 16 дискусійних платформ, які стосувалися: війни в Україні, освіти та науки, місцевого самоврядування, децентралізації, зоопарків, національних парків, економіки та фінансів, безпеки, зеленої енергетики, суспільства та інвестицій, інновацій…
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8278.jpeg)
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8294.jpeg)
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8425.jpeg)
Антоніна Гордійчук відвідала більшість тематичних дискусій, які були цікаві для практичного обговорення, обміну досвідом та пошуку партнерів для нашої майбутньої співпраці. Участь у панельних дискусіях також дала можливість познайомитися з цікавими спікерами, налагодити співпрацю з рядом представників польських муніципалітетів, обговорити можливості подальшої співпраці.
Щиро вдячна організаторам та партнерам за запрошення. Нам дуже важливий європейський досвід, підтримка, а особливо налагодження подальшої співпраці.
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_8411_0.jpeg)
![Економіка](/sites/default/files/inline-images/IMG_7260_0.jpeg)
Доцент кафедри економіки Гордійчук А.І.