Доцент кафедри економіки Луцького національного технічного університету Антоніна Гордійчук взяла участь у ІХ Європейському конгресі органів місцевого самоврядування. Захід відбувався впродовж 4-5 березня у Варміно-Мазурському воєводстві Республіки Польща, в чудовому містечку Міколайки.

З нагоди конгресу тут перебували понад 3000 гостей: здебільшого представники місцевої влади, неурядових організацій, малого бізнесу та науки. Серед запрошених гостей: екс-прем’єр міністр Польщі Лешек Міллер, віце-маршалек Сейму Кшиштоф Босак, президенти міст Вроцлава, Білостоку, Перемишля, Ольштина, Гданська та багатьох інших.

До Міколаєк також приїхали представники делегацій українських органів місцевого самоврядування, науковці та громадські діячі з міст: Луцька, Тернополя, Львова, Івано-Франківська та ін.

ЕкономікаЕкономіка

Одним із провідних завдань Конгресу було створення сприятливої атмосфери та кращих умов співпраці між країнами та регіонами Центральної Європи.

Цьогоріч організатори запропонували більше 16 дискусійних платформ, які стосувалися: війни в Україні, освіти та науки, місцевого самоврядування, децентралізації, зоопарків, національних парків, економіки та фінансів, безпеки, зеленої енергетики, суспільства та інвестицій, інновацій…

ЕкономікаЕкономікаЕкономіка

Антоніна Гордійчук відвідала більшість тематичних дискусій, які були цікаві для практичного обговорення, обміну досвідом та пошуку партнерів для нашої майбутньої співпраці. Участь у панельних дискусіях також дала можливість познайомитися з цікавими спікерами, налагодити співпрацю з рядом представників польських муніципалітетів, обговорити можливості подальшої співпраці.

Щиро вдячна організаторам та партнерам за запрошення. Нам дуже важливий європейський досвід, підтримка, а особливо налагодження подальшої співпраці.

ЕкономікаЕкономіка

Доцент кафедри економіки Гордійчук А.І.