Перейти до основного вмісту

У переддень Різдва наукова спільнота Волині зібралася для того, аби дати початок реалізації масштабного Всеукраїнського проекту єднання в нашій області «Наукою вишиваємо Україну», ініційованим Радою Молодих Вчених при МОН України.

Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ не може стояти осторонь патріотичних акцій, які відбуваються у нашій державі та ініціювали участь волинського наукового кола у реалізації проекту.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка

Отож результатом спільної праці молодих вчених регіону стане вишита карта Волинської області, що буде символом, оберегом для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє, зокрема і для Героїв України, які боронять нашу країну на передовій.

Учасниками урочистого розпакування та розміщення полотна на мольберті стали Голова РМВ ЛНТУ Микола Поліщук та Голова РМВ ВНУ імені Лесі Українки Геннадій Голуб, проректор з НПР та досліджень Олена Лютак, проректор з НПР та міжнародної співпраці ВНУ імені Лесі Українки Людмила Єлісєєва, проректор з НПР та міжнародної співпраці КЗ ВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради Ольга Фаст.

«Сьогоднішній захід покликаний нас об’єднати, але насправді Україна ще від 24 лютого, як ніколи, єдина. Ніколи вже не буде Західної чи Східної України, бо ми єдині і боремося з єдиним ворогом, який на нас наступає. Вишивка завжди була  оберегом, бо материнська молитва і підтримка завжди захищала своїх дітей. Тому щиро віримо, що справа яку ми починаємо, зможе підтримати, додати сили і натхнення, стати оберегом для наших захисників і наблизити нашу спільну Перемогу», - наголосила Олена Лютак.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка


Своєю чергою, із вітальним словом виступили представники проектних робочих груп від ЗВО регіону, серед яких координатор групи ЛНТУ, доцент кафедри технологій легкої промисловості нашого ЗВО Тетяна Головенко
«Одразу, що мене зачепило під час оголошення старту проекту - ідея об’єднання і особливо сколихнула думка про вишивку Херсонської області, бо я родом саме звідти. Але давно домом для мене стала Волинь і це дало поштовх до безпосередньої участі в цій ініціативі. Я щиро вважаю, що мій хрестик на даному полотні буде символом єднання нашої єдиної, нескореної, історично і територіально сформованої України, яка складається з 24 областей та Автономної Республіки Крим, і це моя головна місія. Всі вони сьогодні в серці несуть жовто-блакитний стяг і хочеться відобразити кожним хрестиком, кожною ниткою, просоченою історично нашими предками, які створили цю традицію і цю культуру - вишивку, яка впізнавана на увесь  світ. Наша місія цю культуру зберегти, продовжити, примножити і в повній мірі, з її відтворенням, передати наступному поколінню».

ВишиванкаВишиванкаВишиванка


Тетяна Головенко представила команду ЛНТУ, яка працюватиме над вишивкою України, а це науковці кафедри технологій легкої промисловості Людмила Назарчук, Оксана Ткачук та Олександр Шовкомуд.

Вінцем заходу-старту проекту «Наукою вишиваємо Україну» на Волині стали перші стібки вишивки на полотні Волинської області, які зробили координатори проекту.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка


Зазначимо, що сета проєкту є символічною – вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України та нагадати представникам влади про відкритість науковців до співпраці і велике бажання змінити наш спільний світ на краще. У процесі вишивання карти візьмуть участь представники наукових установ та освітніх закладів зі всіх областей України.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка