Перейти до основного вмісту

Спочатку був карантин, потім ми опинилися у війні… Коли навчатися студентам і як здобути якісну освіту та практичні знання? Це питання уже давно турбує як молодь, так і їхніх батьків. В ЛНТУ намагаються поєднувати принципи безпеки та захисту здобувачів, утім максимально насичувати їх необхідними теоретичними, практичними навичками і сприяти їхньому професійному зростанню.

Так, сьогодні студенти кафедри будівництва та цивільної інженерії зголосилися провести геодезичні дослідження і, таким чином, здобути практичний досвід. Разом із викладачами студенти першого та другого курсів провели низку досліджень на території навчального корпусу, що на вул.Потебні і продовжуватимуть практичну діяльність ще впродовж двох тижнів.

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

Курує процес старший викладач кафедри БЦІ Олег Верешко. Він і розповів про спектр робіт, які виконують студенти: «Геодезію дійсно важко вивчати, не торкнувшись приладу, не подивившись на нього та не взявши певні показники. Близько 20 студентів сьогодні виконують теодолітну зйомку навколо корпусу нашого університету. Студентам дійсно це цікаво і необхідно для їхньої подальшої роботи. За планом, практика триватиме два тижні, впродовж яких виконуватимуться три види зйомок: теодолітна, нівелірна та геометрична».

Згодом майбутні будівельники виконають камеральну обробку результатів та креслитимуть плани території навколо навчального корпусу. У подальшому результати досліджень будуть використані у дипломному проектуванні та у навчальному процесі.

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

Студентка кафедри БЦІ Дарина, яка також бере участь у практичних дослідженнях, ділиться, що для молоді подібні роботи – прекрасна можливість побачитися із друзями, викладачами та здобути практичний досвід.

«Сьогодні ми мали прекрасну можливість пройти геодезичну практику з нашими викладачами. Це, перш за все, нові емоції та враження, зустріч з одногрупниками та знайомство зі студентами інших курсів. Ми на власні очі побачили як працюють прилади, ми дивилися на теодоліт, розбирали його будову, вимірювали кути тощо. Звичайно, хочеться повернутися на очне навчання, аби надолужити спілкування, долучитися до практичної роботи і побачитися з улюбленими викладачами та друзями», - розповідає Дарина.

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

Про те, наскільки важливою є практика для студентів-будівельників каже декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук:

«Ми максимально намагаємося долучити студентів до очних практичних робіт, залучати до діяльності будівельної лабораторії при виконанні різноманітних досліджень. На даний момент ми здійснюємо геодезичну практику, здобувачі очно будують геодезичні полігони, щоби отримати реальні знання  і вирішити реальні завдання. Цей той вид робіт, який дистанційно засвоїти неможливо. Студенти дуже задоволені, адже здобувають практичні навички, які надзвичайно важливі для їхнього професійного становлення».

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження

 

дослідження