Перейти до основного вмісту

В рамках Тижня цифрової грамотності, в ЛНТУ триває марафон тематичних зустрічей і лекцій із фахівцями галузі. Цього разу про безпеку користування банківськими картками, захист своїх персональних даних та безпечні фінансові операції розповіли представники ПриватБанку студентам та викладачам факультету архітектури, будівництва та дизайну.

Представила гостей заходу заступник декана ФАБД Ірина Задорожнікова. Вона зазначила, що тема зустрічі надзвичайно актуальна у часи стрімкої цифровізації, тому незалежно від віку та професійного спрямування кожної людини, дуже важливо вміти захисти себе та свої персональні дані від шахраїв.

ПриватБанкПриватБанк

Підтвердила ці слова й професор, завідувач кафедри прикладної математики та механіки Олена Мікуліч: «Цей захід дуже важливий для всіх абсолютно, тому що щодня рівень цифровізації зростає, а відтак з’являються нові небезпеки. Час змінюється і це означає, що шахраям уже не потрібно мати вашу банківську картку, аби залишити вас без коштів. Тому ми запросили фахівців банківської справи, які знають різні кейси, розглядають різні ситуації і працюють із різними випадками шахрайства».

Тож у ролі спікерів виступили: заступник керівника відділення ПриватБанку, спеціаліст по роботі з клієнтами Ірина Козачук та провідний фахівець банку Оксана Шокун.

ПриватБанкПриватБанкПриватБанк

Запрошені лекторки розповіли про види банківських шахрайств та поділилися цінними порадами, як захистити себе, свої персональні дані та вберегти власні кошти.

Зокрема, мова йшла про те, як правильно спілкуватися із шахраями та протидіяти їм; які існують заходи безпеки під час користування смартфоном; правила безпеки під час купівлі в інтернеті та як «безпечно» користуватися банківськими картками.

Здавалося б, неодноразово ми чули про правила безпеки, утім шахраям таки вдається ввести людей в оману і видурити у них кошти, до останнього спустошуючи гаманці українців. Щоразу трапляються і абсолютно нові види шахрайств, про які клієнт банку може й не здогадуватися, тому у будь-якому випадку потрібно бути максимально пильним та уважним.

ПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанк

Щодо основних порад, то головне правило - нікому і ніколи не передавайте дані вашої картки: CVV код та її термін дії. Заблокуйте картку або номер фінансового телефону в разі викрадення або втрати. Не передавайте картку в руки касирові під час розрахунків.

Якщо ви продаєте товар на інтернет-майданчику, для отримання переказу на картку за продаж товару необхідно зазначити лише номер картки. Не залишайте номер свого фінансового телефону в Інтернеті. Якщо ви здійснюєте купівлі через Інтернет в маловідомих вам людей, рекомендовано використовувати післяплату.

Якщо мова йде про користування смартфоном, важливо встановити пароль. Сучасні телефони та планшети дозволяють обмежити доступ до пристрою за допомогою пароля, ПІН-коду, графічного ключа тощо.

Важливо не передавати смартфон стороннім. Якщо ваш телефон або планшет потрапить до рук зловмисника, він зможе користуватися вашим SMS-банкінгом, отримувати одноразові паролі для входу до вашого Приват24 та підтвердження платежів.

ПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанк

Захистіть свої смартфон і планшет від вірусів, не відвідуйте незнайомі вам сайти та не переходьте за підозрілими посиланнями.

Дуже актуально вміти протидіяти шахраям. Тож коротко про те, як це робити:

-ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку;

-будьте пильні, якщо вам приходять SMS невідомого авторства з проханням надіслати отриманий код або дивний набір команд на інший номер.

-уникайте сумнівних розіграшів.

«Не треба боятися новітніх технологій, потрібно вміти себе захистити», - кажуть спеціалісти банку. Тож не применшуйте важливості цифрової грамотності і бережіть себе!

ПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанкПриватБанк