19 грудня 2023 року ЛНТУ на кафедрі технологій легкої промисловості ЛНТУ відбулося обговорення освітніх програм «Фешн-індустрія» і «Технології легкої промисловості» першого (бакалаврського) рівня та «Технології і дизайн у модній індустрії» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 182 Технології легкої промисловості. Обговорення освітніх програм з метою їх вдосконалення є однією з актуальних задач сьогодення, адже вони повинні відповідати сучасним вимогам і забезпечувати належний рівень підготовки випускників до ефективної професійної діяльності.

ТЛП

На зустрічі були присутні:

• завідувач кафедри технологій легкої промисловості та гарант ОП «Технології легкої промисловості» для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Людмила Назарчук;

• начальник навчально-методичного відділу Ірина Заблоцька;

• гарант ОП «Технології та дизайн в модній індустрії» для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня, експерт НАЗЯВО Микола Рябчиков;

• член групи забезпечення освітніх програм «Технології легкої промисловості», «Фешн-індустрія» «Технології та дизайн в модній індустрії», експерт НАЗЯВО Оксана Ткачук;

• старший майстер, викладач спецдисциплін Технічного фахового коледжу ЛНТУ Лариса Гань;

• здобувачі вищої освіти спеціальності 182 Технології легкої промисловості різних курсів.

Лариса Гань надала інформацію про організацію неформальної освіти в Технічному фаховому коледжі ЛНТУ, яка дозволяє одержувати формальні результати у вигляді сертифікату, який заноситься в базу Національного агентства кваліфікацій.

Завідувач кафедри технологій легкої промисловості, гарант ОП «Технології легкої промисловості» Людмила Назарчук зазначила, що інформальна освіта (самоосвіта) передбачає самоорганізоване здобуття певних компетентностей, а неформальна освіта здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій згідно Закону України «Про освіту». Тому у здобувачів освіти в ЛНТУ є право на визнання результатів навчання у неформальній та інформальній освіті і може розпочинатися з другого сместру першого курсу.

ТЛП

Микола Рябчиков та Оксана Ткачук, експерти Національного агентства забеспечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), розповіли про процедуру визнання результатів навчання здобутих у неформальній та інформальній освіті і про те, що отримані сертифікати від ТК ЛНТУ можуть слугувати підставою для визнання таких результатів.

Студенти ознайомилися зі змістом та структурою освітніх програм «Технології легкої промисловості», «Фешн-індустрія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти а також «Технології та дизайн у модній індустрії» другого (магістерського) рівня вищої освіти, особливостями, фаховими компетентностями, програмними результатами навчання, освітніми компонентами. Було зазначено, що представлені ОП розроблені у відповідності до стандартів вищої освіти.Начальник навчально-методичного відділу Ірина Заблоцька акцентувала увагу студентів на механізмі обрання вибіркових компонент освітньої програми.

ТЛП

В процесі зустрічі здобувачі вищої освіти брали активну участь в обговоренні, висловлювали думки та пропозиції щодо їхнього бачення й розуміння провадження освітнього процесу, вивчення освітніх компонент та їх наповненості. Гарант ОП Микола Рябчиков наголосив, що думка здобувачів освіти є надзвичайно важливою для подальшого вдосконалення освітніх програм та формування каталогу вибіркових освітніх компонентів.

В ході спілкування:

- студенти цікавилися змістом дисциплін, критеріями оцінювання та організацією практичної підготовки, можливістю додаткового вивчення іноземних мов;

- було виявлено, що здобувачі вважають логічним та виправданим наявність всіх дисциплін;

- серед цікавих пропозицій студентів була зміна форми підсумкового контролю з екзаменів на індивідуальне завдання.

На основі обговорення досвіду організації неформальної освіти, спілкування зі здобувачами освіти і гарантами освітніх програм зі спеціальності 182 Технології легкої промисловості, які функціонують на кафедрі, рекомендовано розробити пропозиції до внесення зміни в освітні програми і розширити практику впровадження елементів неформальної освіти в навчальний процес.

Кафедра ТЛП