![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2866.png)
Протягом 12-16 червня Університет Лазурного берега Université Côte d’Azur (м. Ніцца, Франція) радо приймав учасників команди проєкту OPTIMA (Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia). Одночасно в ці дні проводився міжнародний форум DIGITAL WEEK 2023, який зібрав досвідчених науковців, фахівців у галузі цифрових технологій в різних сферах діяльності. Були представлені різноманітні презентації про найкращі практики цифрової трансформації, освітніх та дослідницьких інновацій з різних університетів світу: університет Côte d’Azur, Toronto, Haaga Helia, університет Австралії. Основними місцями проведення семінару були корпуси Campus Saint Jean d’Angély та Campus Valrose.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2849.jpeg)
Учасниками навчального візиту від Луцького національного технічного університету були декан ФЦОСТ, координатор проекту ОPTIMA, к.т.н., доцент Галина Герасимчук та заступник декана з партнерства ФЦОСТ к.пед.н., доцент Оксана Ковальчук.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2851.png)
Насичений графік, чудові тренінги, міжнародний досвід доповнювали кожен день програми робочого тижня команди OPTIMA, а саме: Олександр Березко з Львівської політехніки представив Міжнародну відкриту платформу рецензування для України (International open peer review platform for Ukraine).
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2852.png)
Колега з Технічного університету Грац TU Graz (Австрія) Nicky Lisa Cole поділилася досвідом та наголосила як долати виклики відкритої науки та якісних досліджень (Confronting the challenges to Open Science and qualitative research).
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2853.png)
Член команди OPTIMA Wojciech Wodo з Вроцлавського університету науки і технологій (Польща) теж доповідав про довіру до електронної ідентифікації (Electronic Identity and Digital Trust Services Ecosystem).
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2854.png)
Цікаві тренінги з практик відкритої науки доктора Nicky Lisa Cole (Overcoming Challenges to Open Qualitative Research: A Mutual Learning Experience Focused on Innovative Tools and Practices) з австрійського Технічного університету Грац TU Graz; Президента Eurodoc Sebastian Dale та Agnieszka Zyra з Eurodoc (Data Management in Open Science), а також тренінг з прикладів застосування результатів проєкту «Terra Numerica», який реалізується в Університеті Лазурного берега.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2855.png)
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2856.png)
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2857.png)
Провідними науковцями були представлені презентації щодо інноваційних досліджень, застосованих до професійних секторів: архітектор Gocha Mikiashvili – Adaptation in Buildings Shape with Renewable Energy Consuption (Адаптація форми будівель із використанням відновлюваної енергії); Kenneth Maussang з університету Montpellier – Digital Tools for Non-scientists’ Involvement in Research (Цифрові інструменти для залучення ненауковців до досліджень); науковці університету Лазурного берега Michel Buffa and Jean Francois Trubert –Playing with Web audio Module: The Concept of Distributive Creation and Life Performance with Web audio Modules (Гра з модулем Web audio: концепція дистрибутивного створення та живого виконання з модулями webaudio), а також Maxence Mercier – Sound Trajectory an Open Source Software for Spatial Audio (Траєкторія звуку: програмне забезпечення з відкритим кодом для просторового аудіо); науковці з Іспанії Erica Romero Pender і Carlos Moreno Tejera – Smart Music Venues. Experimental Project for Digital and Sustainable Optimisation (Розумні музичні центри: експериментальний проект для цифрової та стійкої оптимізації).
Учасники навчального візиту мали можливість відвідати корпус університету Valrose, де отримали корисні поради з організації онлайн-курсів та підготовки їхнього відеоконтенту різного спрямування.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2858.png)
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2859.png)
Члени команди OPTIMA чудово реалізували запис подкастів з висвітлення питань відкритої науки та коротких відео в студії запису, яка знаходиться в Центрі активної педагогіки Університету Лазурного берега.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2860.png)
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2861.png)
Завершальним етапом була проведена робоча сесія з обговорення питань запуску та функціонування платформи відкритого рецензування за участі Thomas Guillemaud; обговорення розробки онлайн курсу з відкритої науки (структура, зміст), а також обговорення наступних кроків.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2862.png)
Впродовж навчального візиту колеги з Франції провели екскурсію до бібліотеки Університету Лазурного берега та до дослідницького центру «Human and Social Sciences Research House», продемонстрували технічні можливості для наукових досліджень та їхню наукову базу.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2863.jpeg)
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2864.jpeg)
Налагодження співпраці з міжнародними колегами сприятиме новим наукових доробкам та тісній міжнародній співпраці.
![Optima](/sites/default/files/inline-images/IMG_2865.png)
Щиро дякуємо за гостинну атмосферу як університету, так і старовинному французькому м.Ніцца з його історичними пам’ятками, чудовою Англійською набережною та мальовничими гірськими та морськими пейзажами.
Доцент кафедри ЦОТ Галина Герасимчук та доцент кафедри ІУФ Оксана Ковальчук