Перейти до основного вмісту
Optima


Протягом 12-16 червня Університет Лазурного берега Université Côte d’Azur (м. Ніцца, Франція) радо приймав учасників команди проєкту OPTIMA (Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia). Одночасно в ці дні проводився міжнародний форум DIGITAL WEEK 2023, який зібрав досвідчених науковців, фахівців у галузі цифрових технологій в різних сферах діяльності. Були представлені різноманітні презентації про найкращі практики цифрової трансформації, освітніх та дослідницьких інновацій з різних університетів світу: університет Côte d’Azur, Toronto, Haaga Helia, університет Австралії. Основними місцями проведення семінару були корпуси Campus Saint Jean d’Angély та Campus Valrose.

Optima

Учасниками навчального візиту від Луцького національного технічного університету були декан ФЦОСТ, координатор проекту ОPTIMA, к.т.н., доцент Галина Герасимчук та заступник декана з партнерства ФЦОСТ к.пед.н., доцент Оксана Ковальчук.

Optima

Насичений графік, чудові тренінги, міжнародний досвід доповнювали кожен день програми робочого тижня команди OPTIMA, а саме: Олександр Березко з Львівської політехніки представив Міжнародну відкриту платформу рецензування для України (International open peer review platform for Ukraine).

Optima


Колега з Технічного університету Грац TU Graz (Австрія) Nicky Lisa Cole поділилася досвідом та наголосила як долати виклики відкритої науки та якісних досліджень (Confronting the challenges to Open Science and qualitative research).

Optima


Член команди OPTIMA Wojciech Wodo з Вроцлавського університету науки і технологій (Польща) теж доповідав про довіру до електронної ідентифікації (Electronic Identity and Digital Trust Services Ecosystem).  

Optima

Цікаві тренінги з практик відкритої науки доктора Nicky Lisa Cole (Overcoming Challenges to Open Qualitative Research: A Mutual Learning Experience Focused on Innovative Tools and Practices) з австрійського Технічного університету Грац TU Graz; Президента Eurodoc Sebastian Dale та Agnieszka Zyra з Eurodoc (Data Management in Open Science), а також тренінг з прикладів застосування результатів проєкту «Terra Numerica», який реалізується в Університеті Лазурного берега.

OptimaOptimaOptima


Провідними науковцями були представлені презентації щодо інноваційних досліджень, застосованих до професійних секторів: архітектор Gocha Mikiashvili – Adaptation in Buildings Shape with Renewable Energy Consuption (Адаптація форми будівель із використанням відновлюваної енергії); Kenneth Maussang з університету Montpellier – Digital Tools for Non-scientists’ Involvement in Research (Цифрові інструменти для залучення ненауковців до досліджень); науковці університету Лазурного берега Michel Buffa and Jean Francois Trubert –Playing with Web audio Module: The Concept of Distributive Creation and Life Performance with Web audio Modules (Гра з модулем Web audio: концепція дистрибутивного створення та живого виконання з модулями webaudio), а також Maxence Mercier – Sound Trajectory an Open Source Software for Spatial Audio (Траєкторія звуку: програмне забезпечення з відкритим кодом для просторового аудіо); науковці з Іспанії Erica Romero Pender і Carlos Moreno Tejera – Smart Music Venues. Experimental Project for Digital and Sustainable Optimisation (Розумні музичні центри: експериментальний проект для цифрової та стійкої оптимізації).

Учасники навчального візиту мали можливість відвідати корпус університету Valrose, де отримали корисні поради з організації онлайн-курсів та підготовки їхнього відеоконтенту різного спрямування.

OptimaOptima


Члени команди OPTIMA чудово реалізували запис подкастів з висвітлення питань відкритої науки та коротких відео в студії запису, яка знаходиться в Центрі активної педагогіки Університету Лазурного берега. 

OptimaOptima


Завершальним етапом була проведена робоча сесія з обговорення питань запуску та функціонування платформи відкритого рецензування за участі Thomas Guillemaud; обговорення розробки онлайн курсу з відкритої науки (структура, зміст), а також обговорення наступних кроків.

Optima

Впродовж навчального візиту колеги з Франції  провели екскурсію до бібліотеки Університету Лазурного берега та до дослідницького центру «Human and Social Sciences Research House», продемонстрували технічні можливості для наукових досліджень та їхню наукову базу.

OptimaOptima


Налагодження співпраці з міжнародними колегами сприятиме новим наукових доробкам та тісній міжнародній співпраці.

Optima

Щиро дякуємо за гостинну атмосферу як університету, так і старовинному французькому м.Ніцца з його історичними пам’ятками, чудовою Англійською набережною та мальовничими гірськими та морськими пейзажами.

Доцент кафедри ЦОТ Галина Герасимчук та доцент кафедри ІУФ Оксана Ковальчук