Перейти до основного вмісту

В рамках угоди про співробітництво між ЛНТУ та Зеленогурським університетом (University of Zielona Góra, Polska) науковці ЛНТУ (Андрійчук Олександр і Верешко Олег), на запрошення dr. inż Jakuba Kosteckiego (Instytut Inżenerii Śriodowiśka Uniwersytetu Zielonogurskiego) представили результати напрацювань кафедри «Будівництво та цивільна інженерія» щодо розроблення проекту організації дорожнього руху міста Луцька. 

Представлення результатів відбулося на міжнародній конференції 5th International Conference «Environmental, Engineering and Design», яка відбулася на базі Інституту інженерії середовища Зеленогурського університету.

ФАБД

Необхідно зазначити, що даний проект був виконаний кафедрою «Будівництво та цивільна інженерія» ЛНТУ з ініціативи Луцької міської ради, в рамках реалізації міжнародного проекту PLBU «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька».

ФАБДФАБД

При розробленні проекту «Організації дорожнього руху для м. Луцька» були запропоновані сучасні рішення для розвитку міста на найближчі десятиліття, а реалізація деяких із них матиме суттєвий вплив для жителів нашої громади та розвитку території – і на століття вперед. Для прикладу, будівництво нових залізобетонних мостів через річку Стир та влаштування нових об’їзних доріг.

Ряд із запропонованих науковцями ЛНТУ заходів в рамках реалізації цього проекту, міській владі вдалося вже втілити – або на рівні розроблення необхідної проектної документації, або виконавши дорожньо-будівельні роботи.

Так, протягом 2022 року в місті Луцьку була розроблена і реалізована схема організації дорожнього руху на перехресті вулиць Глушець і Архітектора Метельницького, пр. Соборності від вул. Чорновола до вул. Єршова (непарна сторона), перехрестя вулиць Набережної і Яровиця, перехресть вулиць Глушець і Паркової.

Було проведено поточний ремонт із заміни покриття на кільцевій розв’язці, що сполучає проспекти Соборності і Відродження та вулиці Єршова і Конякіна. На даний момент очікуються сприятливі погодні умови для нанесення дорожньої розмітки та встановлення відповідних дорожніх знаків.

Цього року була розроблена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт вулиць Володимирської, Ковельської (від вул. Набережної до вулиці Глушець) із влаштуванням кільцевої розв’язки з вулицями Данила Галицького і Богдана Хмельницького, Заньковецької, Довженка і бульвару Дружби Народів. Після реалізації проектних рішень буде нанесено дорожню розмітку і встановлені відповідні дорожні знаки.

Але необхідно зазначити, що через війну більшість із запропонованих рішень в проекті, що був розроблений ЛНТУ, будуть реалізовані в майбутньому.

Польських колег із University of Zielona Góra, а також учасників міжнародної конференції зацікавили підходи та напрацювання, що були використані під час розроблення проекту «Організації дорожнього руху для м. Луцька». Від них були отримані слушні пропозиції.

Зрозуміло, що ряд актуальних питань для розвитку інфраструктури м. Луцька, вирішення яких було представлено на конференції – характерні і для багатьох невеликих європейських міст. Йдеться про:

-влаштування транспортних коридорів, об’їзних шляхів та резервування територій для майбутніх транспортних розв’язок;

-варіанти оптимізації часу проїзду через місто;

-пропозиції щодо перерозподілу транспортних потоків на вулично-дорожній мережі міста;

-пропозиції щодо збільшення безпеки та доступності до вулично-дорожньої мережі для усіх учасників дорожнього руху;

-пропозицій щодо розширення зон зберігання та паркування автотранспорту.

ФАБД

Участь у конференції, що була організована польським університетом – це лише один із кроків початку тривалої в майбутньому співпраці між ЛНТУ та Зеленогурським університетом, оскільки підписані умови про співпрацю та здійснення академічних обмінів в рамках програми ERASMUS+ дають можливості реалізації спільних міжнародних проектів.

 

Олександр Андрійчук

декан ФАБД