Перейти до основного вмісту

У період з 10 по 18 червня 2023 року проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень, доктор економічних наук, професор Олена Лютак та завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, доктор економічних наук, професор Людмила Матвійчук взяли участь у виїзній сесії «International Scientific Week». Захід відбувся в рамках міжнародного мультидисциплінарного науково-практичного стажування «Industry 5.0, Marketing 5.0, Society 5.0, Education 5.0: Research, Innovation and Humanity». Стажування організоване президією Міжнародної академії інформатики.

Учасники стажування мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою та особливостями діяльності Aristotle University of Thessaloniki (Greece) та The University of Sheffield International Faculty, CITY College in Thessaloniki, а також унікальною за своєю концепцією, індустрією гостинності Греції.

туризм

Програмою стажування також була передбачена участь у круглому столі з організаторами та презентацією Digital Tech для сфери освіти, науки та інновацій. Зокрема, у Aristotle University of Thessaloniki відбувся обмін досвідом з грецькими колегами щодо консолідації поточної співпраці між університетами для сприяння студентської мобільності, розвитку викладацького персоналу на основі передового досвіду європейської вищої освіти, а також для покращення управління та роботи вищих навчальних закладів у сфері міжнародних зв’язків.

До слова, Університет імені Аристотеля у місті Салоніки, був заснований в 1925 році, в даний час є найбільшим університетом не тільки в Греції, але і на Балканах. В даний час в університеті працює 7 інститутів, які охоплюють широкий спектр наукових напрямів, де задіяні більше 100 000 студентів, викладачів і співробітників. Величезна кількість молодих учених задіяні в науково-дослідних програмах національного та світового масштабу.

В рамках заходу стажери мали можливість взяти участь у тім-білдінг тренінгу «Технології роботи в групах» з використанням цифрових застосунків. Одним із важливих напрямів тренінгу було розширення можливостей дослідницької співпраці між університетами, представлення власних наукових напрацювань, які в майбутньому можуть бути використані для розвитку спільної науково-дослідної діяльності та пошуку можливостей для фінансування наукових проєктів. 

туризмтуризм

Цікаві дискусії у групах на предмет дослідження історії освіти і науки Греції відбулися у Метеорах – унікальному природному феномену, що по праву вважається восьмим Дивом Світу. Знайомство з грецькою історією та культурою відбувалося на основі ряду воркшопів та майстер-класів з відпрацювання практики організації гостинності та забезпечення якості послуг індустрії гостинності. Стажери мали можливість взяти участь на різних етапах формування та реалізації послуг індустрії гостинності Греції.

На завершення виїзної сесії «International Scientific Week» був проведений День неформального спілкування на о. Скіатос, де українські та грецькі науковці обговорили процес інтеграції освітньо-наукових результатів діяльності в глобальний науковий простір, визначили перспективи майбутньої співпраці.

туризм

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи