Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулася конференція трудового колективу. Захід відбувається востаннє у цьому році, а відтак, передбачає підбиття підсумків роботи у 2022-му.

Фото

Окрім працівників ЗВО, участь у засіданні взяли представники Наглядової ради ЛНТУ. Представила гостей заходу ректор Ірина Вахович. Відтак, із колективом університету зустрілися: голова наглядової ради ЛНТУ та народний депутат України Степан Івахів, заступник голови наглядової ради та народний депутат України В’ячеслав Рубльов, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, Луцький міський голова Ігор Поліщук, гендиректор «Континіум» Олег Галущак, гендиректор «Волинської фондової компанії» Олександр Спященко, засновник «Глорія-Імпекс Плюс» Володимир Гнатюк, директор ТОВ «Кроноспан» Наталія Покінська, керівник Поліського регіонального офісу ДП «Ліси України» Олександр Кватирко, засновник компанії «Волинь-Зерно-Продукт» Євген Дудка.
 

Фото

Розпочалося засідання із урочистої миті – вручення відзнак Міністерства освіти і науки України науковцям ЛНТУ. Із рук голови наглядової ради подяки отримали доценти Микола Федонюк та Віталіна Федонюк, професор Ольга Гулай та доцент Віктор Сичук.

засіданнязасіданнязасіданнязасідання

Головним питанням конференції став звіт ректора ЛНТУ за 2022 рік щодо виконання умов контракту з Міністерством освіти і науки України. Тож у власній промові Ірина Вахович розповіла про діяльність ЗВО у часи війни, плани, які вдалося втілити у життя і які завдання ставить перед собою адміністрація та колектив університету у перспективі.

«2022 рік був надзвичайно складний, емоційний та несправедливий щодо України, щодо кожного нашого міста та регіону, організацій та установ, зокрема й ЗВО та нашого Луцького національного технічного університету. Але наше гасло: «Непереможні, бо освічені» і наша перемога зумовлена, у першу чергу тим, що ми освічені», - наголосила ректор.

засідання

Вона акцентувала увагу на діяльності у довоєнний час. Саме тоді у ЗВО були поставлені цілі щодо реалізації трьох масштабних проектів ДФРР: модернізації корпусу Б, створення «Смарт Волинь Хаб» – інноваційного парку в корпусі «Меридіан» та реставрація Будинку офіцерів зі створенням «Музею науки». Утім, війна внесли свої корективи та змінила пріоритети. Тож ЛНТУ був змушений змінити власну діяльність та місію і зосередитися на допомозі Збройним силам України та цивільним громадянам, які постраждали від російської агресії. Саме таким чином вдалося реалізувати формулу «Наука-Бізнес-Влада» і створити максимум корисних речей для наших воїнів. Серед усього, це заснування волонтерського штабу, виготовлення коктейлів Молотова, саперських кішок та бронежилетів, виготовлення маскувальних сіток, буржуйок та зарядних станцій, придбання технічних засобів та автомобілів для ЗСУ тощо. Окрім того, в ЛНТУ знайшли прихисток працівники Донецького національного технічного університету, для яких наш ЗВО надав цілий навчальний корпус.

засіданнязасіданнязасіданнязасіданнязасідання

«Наша місія - забезпечувати освіту», - продовжує Ірина Вахович. У часи війни особливо важливо надавати молоді якісну освіту і виховувати справжніх професіоналів своєї справи. Тож ректор розповіла про ті нові освітні програми, які були запроваджені цьогоріч і які охоплюють абсолютно різні напрями у межах діяльності усіх семи факультетів. Разом з тим, Ірина Вахович акцентувала увагу на розвитку коледжів, які входять до складу ЛНТУ та на динаміці зростання вступників до військової кафедри.

Окрема увага ректора була зосереджена на заходах, які відбуваються в університеті та сприяють залученню молоді до життя у науці, до популяризації діяльності ЗВО та підвищення впізнаваності та позитивного іміджу закладу освіти.

засіданнязасіданнязасідання

Усього цього б не було без студентів, бо саме вони є основною рушійною силою університету. Так, Ірина Вахович розповіла про результати вступної кампанії 2022, акредитаційний процес та динаміку вступу абітурієнтів. Водночас, наголосила на динаміці збільшення науково-педагогічних працівників, їхніх наукових досягнень, проведення науково-технічних заходів та фахові видання, а також створення студентських конструкторсько-технічних бюро.

Ще один із основних напрямів діяльності ЛНТУ – міжнародна співпраця. Війна не завадила розширити партнерство із низкою закладів освіти та міжнародних організацій із різних куточків світу. Не припинилася участь студентів та науково-педагогічних працівників у програмах мобільності та обмінів, а також примножується кількість перемог у міжнародних проектах.

засіданнязасіданнязасіданнязасіданнязасіданнязасідання

Окремої уваги заслуговують спортивні досягнення наших студентів та викладачів, які представляють університет на світовій арені із різних видів спорту.  У цьому контексті приємно відзначити, що розвитку талановитої молоді сприяє оновлений спорткомплекс ЛНТУ, який містить усі необхідні локації та знаряддя для якісної підготовки спортсменів.

Згодом Ірина Вахович розповіла про фінансовий стан ЛНТУ, реалізовані заходи, які потребували фінансових витрат і ті проекти, які у ЗВО планують втілити у наступному, 2023 році. Серед планів, зокрема, реконструкція учбового корпусу на вул. Софії Ковалевської під студентський гуртожиток, капітальний ремонт корпусу на вул..Потебні, побудова вуличного лекторію, термомодернізація навчальних корпусів, модернізація гуртожитку та встановлення ліфтів у ньому та ін.

засіданнязасіданнязасіданнязасіданнязасідання

Насамкінець Ірина Вахович подякувала колективу ЛНТУ та партнерам, членам Наглядової ради і колегам за згуртованість,патріотизм та всебічну підтримку у реалізації спільних напрацювань та розвиток університету.

Своєю чергою, із вітальними словами виступили голова Наглядової ради Степан Івахів та заступник голови В’ячеслав Рубльов, подякувавши колективу та адміністрації ЛНТУ за невпинну працю на своєму місці, за підтримку військових та цивільних громадян, за прагнення наблизити перемогу України.

Відзначили ефективність діяльності ЛНТУ, а особливо в часи війни, та подякували за активність, патріотизм і намагання забезпечити молодь якісною освітою, Ігор Поліщук і Григорій Недопад. Вони ж побажали усім швидкої перемоги у війні та миру і міцного здоров’я у домівках кожного.

засіданнязасіданнязасіданнязасіданнязасідання

Наприкінці засідання, учасники конференції, згідно з порядком денним, заслухали інформацію в.о. начальника відділу ОП та ЦЗ Іллі Басалка «Про переобрання уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці, відповідно до Положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці» та «Про розгляд Положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці НПАОП 0.00-4.11-07».