Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр?

Декан факультету бізнесу  Луцького НТУ Тарас Божидарнік взяв участь 2627 березня у V міжнародній конференції в Красичині (Польща) на тему «Польсько-український кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку». Відвідати такий авторитетний захід вдалося за сприяння начальника управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Волинської облдержадміністрації Андрія Ломаги.

Метою конференції є поліпшення бізнес-середовища в прикордонній зоні та налагодження  безпосередніх контактів і зв’язків між суб’єктами, діючими у цих районах. Такі ініціативи вкрай необхідні в нинішній геополітичній ситуації, особливо після підписання угоди України про асоціацію з Європейським Союзом.

Представники уряду Польщі, органів місцевого самоврядування, представники силових структур, дипломати, підприємці та науковці працювали над вирішенням поточних проблем в контексті оптимізації функціонування польсько-українського кордону. Тарас Божидарнік виступив з доповіддю на тему «Транскордонний бізнес як чинник економічного та туристичного розвитку Волинської області», в якій закликав бізнесменів з Польщі інвестувати в туристичну інфраструктуру Волині.

Під час двох днів роботи конференції Тарас Божидарнік скористався можливістю особисто поспілкуватись з Андрієм Дещицею – екс-міністром закордонних справ України, а нині Надзвичайним і Повноваженим Послом України в Польщі, Яцеком П’єхотою - екс-міністром економіки Польщі, а нині президентом Польсько-Української Господарчої Палати, посадовцями з Міністерства фінансів, службовцями прикордонних служб Польщі і України, з колегами з Вищої школи права і адміністрації з Жешува та багатьма іншими політиками, бізнесменами та громадськими діячами.

«Сподіваємось, що за умов плідної співпраці влади, бізнесу, науки і громадськості обидві країни подолають всі барєри та реалізують можливі шанси щодо взаємовигідних цілей суспільства», – зазначив Тарас Божидарнік.

Галина МИКИТЮК