Студентське конструкторсько-технічне бюро факультету транспорту та механічної інженерії «Проектування транспорту та обладнання» успішно функціонує з початку навчального року.

До складу СКТБ входять наступні секції:

- Сучасні триботехнології (керівник: к.т.н., доцент Шимчук Сергій Петрович);

- Прикладна механіка (керівник: к.т.н., доцент Валецький Богдан Петрович);

- Автомобілі (керівник: к.т.н., доцент Сітовський Олег Пилипович).

З моменту створення і до сьогодні предметом діяльності СКТБ є теоретична підготовка здобувачів вищої освіти спрямована на розробку інноваційних конструкцій та виготовлення транспортних засобів машин та обладнання відповідно до профілю діяльності факультету транспорту та механічної інженерії.

На сьогодні усі здобувачі вищої освіти – учасники СКТБ, пройшли курс теоретичної та науково-практичної підготовки під керівництвом керівників секцій. Результати власних досліджень здобувачами було представлено і на конференціях. Так, в рамках студентської конференції «Інноваційні технології в транспорті та механічній інженерії», учасниками Семчук Анною та Барабанюком Дмитром було виконано доповідь за результатами власних теоретичних досліджень сучасних мастильних матеріалів, а Дембіцький Михайло презентував перспективи розвитку автомобілів «БАГІ», що й стало основним об’єктом, на створення якого спрямовано усі зусилля СКТБ в поточному році.

Щодо теоретичної та науково-практичної підготовки, учасники секції «Сучасні триботехнології», відповідно напрямку секції, слухали ряд науково-пізнавальних лекцій з загальної теорії тертя та зношування, вивчали сучасні мастильні матеріали та контактну взаємодію поверхонь тертя деталей машин.

СКТБ

Учасники секції «Прикладна механіка та мехатроніка» вивчали:

- мехатроніку, системи керування та роботизовані комплекси;

- 3-D моделювання;

- прикладні розробки на базі ARDUINO;

-основи механообробки.

СКТБСКТБСКТБ

Крім цього, учасники цієї секції добре знайомі з роботою лабораторій кафедри прикладної механіки та мехатроніки та питаннями модернізації.

СКТБСКТБСКТБ

Основна діяльність секції «Автомобілі» була спрямована на розробку оптимальної конструкції концепт-кара двомісного «Багі» для широких потреб (в тому числі і для потреб військових) – об’єкта практичної реалізації діяльності СКТБ.

До виготовлення даного автомобіля долучилися учасники зі всіх секцій СКТБ «Проектування транспорту та обладнання», а також здобувачі вищої освіти з інших ОП ЗВО (зокрема фахівці з електротехніки).

СКТБСКТБСКТБ

Усі технічні та проектно-конструкторські роботи відбуваються під керівництвом к.т.н., доцента Сітовського Олега Пилиповича.

Чекаємо завершення робіт та початку практичних випробувань!

СКТБ