Перейти до основного вмісту

Практика майбутніх будівельників

Практика є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки майбутніх будівельників у Луцькому НТУ.

Метою виробничої практики є оволодіння студентами сучасних методів та форм організації праці у галузі будівництва, отримання знань, професійних вмінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах.

Практика дає можливість закріпити та розширити теоретичні знання та придбати виробничі навички, ознайомитися з призначенням, областями застосування, конструктивними особливостями, специфікою експлуатації машин і механізмів, засобів малої механізації; сучасними методами і засобами виконання основних технологічних процесів будівельних робіт; застосування матеріалів, конструкцій, машин, обладнання, інструментів; правилами техніки безпеки і охорони праці.

Практика є одним з найважливіших видів навчальної роботи, вона покликана максимально підготувати майбутніх будівельників для практичної роботи, підвищити рівень їх професійної підготовки, забезпечити набуття навичок роботи в трудових колективах.

У попередні роки практика відбувалася завжди влітку. Цього року вирішили спробувати використати зимовий час для практичного навчання студентів, вивільнивши літні місяці.

Оскільки взимку в будівельних організаціях спостерігається деяке «затишшя», то місцем практики майбутніх фахівців будівництва стала міжкафедральна науково-дослідна будівельна лабораторія при кафедрі промислового і цивільного будівництва (завідувач лабораторії – Василь Жежерун). Тут робота знайшлася для кожного – студенти долучилися до експериментальних досліджень науковців факультету будівництва та дизайну, виконували ремонтні будівельні роботи, підготували лабораторію до нового навчального семестру.

Найцікавішим для практикантів стали обстеження з використанням спеціального лабораторного обладнання: у час проходження практики випала нагода виконати інструментальне обстеження реального об’єкту – житлового будинку на вул. Станіславського, 50.

Під час практики студенти навчилися користуватися спеціальними приладами та інструментами; виявляти дефекти у конструкціях та фіксувати їх; ознайомилися зі способами ремонту та відновлення будівель; набули навичок при вирішенні конкретного практичного завдання.

Василь Жежерун,

завідувач будівельної лабораторії

Ольга Ужегова,

завідувач кафедри ПЦБ

Фото: Вікторія Ротко,

студентка групи БДН-31.

 

 

 

 

 

 

Фото 1. Аварійна ділянка пілона до початку виконання обстеження конструкцій і капітального ремонту житлового будинку на вулиці Станіславського, 50 у м. Луцьку.

 

 

 

Фото 2. Визначення класу бетону неруйнівним методом за допомогою склерометра Шмідта.

 

 

Фото  3. Обговорення результатів обстеження зовнішніх стін.

 

 

 

Фото 4. Дослідження розкриття тріщин зовнішніх стін за допомогою мікроскопа.

 

 

Фото 5. Візуальне обстеження наявності розповсюдження тріщин конструкцій стіни за допомогою бінокля.

 

 

Фото 6.  Виконання підсилення конструкції стіни.

 

 

 

Фото 7. Оформлення виконавчої схеми розміщення дефектів конструкцій за результатами візуального обстеження за допомогою бінокля, мікроскопа .

 

 

Фото 8. Визначення класу бетону неруйнівним методом за допомогою склерометра Шмідта студенткою групи БДН-31.

 

 

 

Фото 9. Студенти факультету будівництва та дизайну після закінчення завдання виробничої практики з обстеження конструкцій при виконанні капітального ремонту житлового будинку на вулиці Станіславського, 50 у м. Луцьку.