Вже понад 10 років ПрАТ «Едельвіка» є незмінним стейкхолдером кафедри технологій легкої промисловості Луцького національного технічного університету. Навчальні та виробничі практики, лекції від дизайнерів виробництва, майстер-класи від технологів, партнерська багаторічна підтримка, пропозиції щодо удосконалення освітньої діяльності та підготовки висококваліфікованих кадрів, навчальні заняття в умовах виробництва – це все в умовах спільної співпраці та симбіозу «Освіта&Виробництво».

ПрАТ «Едельвіка» позиціонується на українському та міжнародному ринках як успішне потужне підприємство Волині з виготовлення якісних текстильних матеріалів та готових швейних виробів з унікальною етно-вишивкою. У вишитих блузах, сукнях, спідницях та столових виробах різного функціонального призначення прослідковуються як традиційні мотиви вишивки, просочені національним духом, так і орнаменти, гармонійно поєднанні із сучасними аспектами та запитами споживачів. Тому, Волинська область повинна бути вишита з долученням молодих науковців та провідних фахівців виробництва ПрАТ «Едельвіка» патріотичного проєкту «Наукою вишиваємо Україну».

Після офіційного старту на Волині Всеукраїнського проєкту «Наукою вишиваємо Україну» (23.12.022 р.) відбулася зустріч робочої групи з метою реалізації проєкту.

12

На запрошення Ольги Кас'ян, директора з маркетингу ПРАТ «Едельвіка», робочою групою було відвідано виробництво та представлено проєкт «Наукою вишиваємо Україну» його науковцям і фахівцям. Розглянуто всі матеріали, надані ініціаторами проєкту – Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, зокрема канву Волинської області, схему вишивки, вишивальні нитки та голки.

Під час зустрічі були присутні голова правління ПрАТ «Едельвіка» Юрій Анатолійович Переходько, директор з маркетингу Ольга Кас'ян, художник з вишивки Ольга Сосницька, начальник виробництва Ольга Остапчук, директор з продажу Катерина Сиротенко та конструктор Вікторія Левкович.

3

Художник з вишивки Ольга Сосницька в ході співбесіди зауважила на обрану науковцями Ради молодих вчених при МОНУ схему вишивки для Волинської області, яка чітко притаманна саме даному регіону. Розглянувши палітру відтінків вишивальних ниток, які використовуються на виробництві для оздоблення швейних виробів, у контексті співпраці та бажання долучитися до проєкту «Наукою вишиваємо Україну» на ПрАТ «Едельвіка» обрали вишивальні нитки для створення полотна Волинської області, які характеризують історично складений колір західного регіону.

4

Голова правління Юрій Анатолійович, зацікавившись проєктом зохотився з патріотичним духом поставити свої символи Перемоги на канві Волинської області, а вслід за паном Юрієм долучилися і фахівці виробництва Ольга Сосницька, Ольга Остапчук, Катерина Сиротенко, Ольга Кас'ян та Вікторія Левкович.

56

Юрій Анатолійович представив ексклюзивні роботи ПрАТ «Едельвіка», а саме портрети видатних українців у спеціальній вишитій техніці. Тому, в ході зустрічі обумовлено необхідність дослідження та опанування студентами спеціальності 182 (ОП «Технології легкої промисловості» і «Фешн-індустрія» першого бакалаврського рівня вищої освіти та ОП «Технології та дизайн у модній індустрії» другого магістерського рівня вищої освіти) навчального матеріалу, що стосується національних традицій і української культури в костюмах та вишивці аби не втратити історично складену ідентифікацію українського народу та формування патріотичного духу в молоді для збереження культури в своєму первісному роді, її продовження і примноження. Голова правління зазначив, що нині дуже важливо готувати фахівців галузі з високим рівнем підготовки, які відповідатимуть сучасним вимогам роботодавців.

7

.

Щиро дякуємо керівництву ПрАТ «Едельвіка» за багаторічну успішну співпрацю, систематичну підтримку та спільні проєкти.

Кожен хрестик на полотні України вишитий з найбільшим бажанням кожного українця – задля найшвидшої Перемоги!

В єдності, червоною ниткою, просоченою духом сильної, нескореної нації ми відтворимо історично складений орнамент притаманний Волинському регіону. Всі 24 області та Автономна Республіка Крим будуть створенні таким чином і складені в єдину мапу України!

В найбільшому національному оберезі держави залишимо нащадкам наші відчуття єдності!

В єдності, подолаємо ворога! В єдності, відбудуємо Україну!

Великі справи робляться разом! Продовжуймо наближати нашу ПЕРЕМОГУ!

#Наукою вишиваємо Україну

#ФММТ https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-mitnoyi-spravi-materialiv-ta-tehnologiy

#Кафедра ТЛП https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tekhnolohiy-lehkoyi-promyslovosti; https://www.facebook.com/profile.php?id=100085956767311

#лнту#луцький_національний_технічний_університет #lntu#lutsk_national_technical_university#твій_полюс_росту