В ЛНТУ відбулося чергове засідання вченої ради, під час якої розглянуто низку кадрових питань та основні теми щодо розвитку та ефективної діяльності ЗВО.

Зокрема, про організацію практичної підготовки студентів та працевлаштування випускників доповіла в.о.керівника ННЦ «Volyn Business Hub» Олена Вісин. Вона зазначила, що практика студентів є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців в ЛНТУ.  Зокрема, у ЗВО виділяють такі види практик: фаховий тренінг, проектно-дослідна, геодезична, екскурсійна, технологічна, випускова, педагогічна, перекладацька, практика в оздоровчих таборах, спортивно-табірні збори, переддипломна.

ФОТО

Що стосується працевлаштування, додає Олена Вісин, то основними завданнями напрямку є: проведення постійного аналізу попиту і пропозиції на ринку праці фахівців, підготовку яких здійснює ЛНТУ, співпрацюючи з державною службою зайнятості населення, підприємствами, установами та організаціями, які можуть бути потенційними роботодавцями для здобувачів і випускників ЛНТУ.

Отож нині в університеті виділяють основні завдання щодо розвитку обох напрямків. Йдеться, зокрема, про: здійснення оприлюднення на офіційному сайті ЛНТУ інформації про інноваційні підходи до організації усіх видів практик здобувачів вищої освіти в університеті, а також щодо можливостей працевлаштування; сприяння залученню фахівців-практиків, стейкхолдерів до проведення фахових тренінгів та інших видів практичної підготовки, а також розширення інструментарію практичних завдань, ділових ігор, бізнес-кейсів та завдань щодо формування відповідних навиків soft skills.

ФОТО

Крім того, в ЛНТУ планують організувати Profi Day – зустріч роботодавців та здобувачів вищої освіти з питань можливості їх подальшого працевлаштування на конкретних підприємствах, в установах та організаціях.

Своєю чергою, про стан та вдосконалення системи охорони праці, безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, пожежної безпеки в ЛНТУ, в тому числі у період дії воєнного стану доповів в.о.начальника відділу ОП та цивільного захисту Ілля Басалко. Розуміємо, що сьогодні це чи не найважливіше питання діяльності ЗВО, адже в умовах воєнного часу, ми з особливою відповідальністю повинні дбати про безпеку студентів.

Так, зазначає доповідач, адміністрацією університету проводиться цілеспрямована робота з питань реалізації державної політики в галузі охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу у відповідності до річного плану роботи. Стан роботи під час освітнього процесу знаходиться під щоденним контролем адміністрації ЛНТУ.

ФОТО

Для забезпечення безпеки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в університеті облаштовані укриття. Оцінювання таких приміщень здійснювалося відповідною комісією із представників ДСНС України у м. Луцьку та служб університету.

Крім того, аби відпрацювати алгоритм дій під час повітряної тривоги в ЛНТУ проведено навчальну  евакуацію під керівництвом представників управління ДСНС та відділу охорони праці та цивільного захисту ЛНТУ; тренінг з правил поводження із вибухонебезпечними предметами; зустрічі з представниками ДСНС щодо дій поведінки у випадку повітряних тривог; розміщене відео як знайти укриття в університеті тощо.

ФОТО

Насамкінець, про інформаційну політику університету, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та надання доступу до інформації розповів начальник ІОЦ Юрій Гульчук. Спікери наголошують, що доступ до офіційної інформації в університеті реалізується через офіційний сайт ЛНТУ; інформація, що стосується методичного забезпечення університету розміщується в репозитарії ЛНТУ, а електронний освітній портал ЛНТУ – Moodle,  містить навчальні курси, каталоги для вільного вибору дисциплін.

Варто відзначити, що лише з 1 по 30 вересня офіційний сайт ЛНТУ відвідали понад 55 тисяч унікальних користувачів (за відповідний період минулого року – 32 437). Репозитарій відвідали майже 800 (у 2021 р. – 516) унікальних користувачів.

ФОТО

На завершення засідання, вчена рада обговорила питання «Різне», а саме виконання низки ухвал.