Перейти до основного вмісту

З  12 по 20  грудня 2022 року на базі Хмельницького національного університету відбувся освітній хакатон  «Сultural Нeritage & Sustainability».  Офлайн інтенсив був присвячений процесам сталого розвитку через інтерпретацію культурної спадщини та створення конкурентоспроможних інноваційних проєктних заявок.

Хакатон організований за сприяння Центру музеєзнавства при ННЦ ХФТІ НАН України, Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА для учасників із західних областей України.

В освітньому інтенсивні взяла участь к.е.н., доц. кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Юлія Дащук, до слова, єдина хто представляв Волинську область.

туризмтуризм

Формат хакатону поєднував інтерактивні лекції, майстер-класи та воркшопи, пітчинги ідей та менторські сесії від досвідчених експертів зі спадщини й сталого розвитку, програмованої електроніки, медіаарту, технологів одягу, дизайнерів середовища, хімічних технологій, ландшафтних дизайнерів, архітекторів-реставраторів. Головною метою заходу було змінити підходи в роботі зі спадщиною, сприяти створенню сучасних конкурентоспроможних проєктів, базованих на сталому розвитку, в музеях, заповідниках та громадах зі спадщиною. 

туризмтуризмтуризмтуризм

Завершальним етапом хакатону став краш-тест. В рамках якого кожна команда, отримавши напередодні завдання, мала презентувати результати своєї роботи, керуючись вже наявними знаннями про різні аспекти роботи зі спадщиною.

туризмтуризмтуризмтуризм

Подібні заходи дозволяють сформувати нові комунікаційні зв’язки із фахівцями у сфері туризму, а також отримати нові знання, навички у питаннях інтерпретації та управління спадщиною.

Проєкт фінансується Стабілізаційним фондом #Goethe-Institut – ініціатива підтримки культурно-освітніх організацій, які постраждали від наслідків війни проти України.

туризмтуризмтуризм

Юлія Дащук, кафедра туризму та готельно-ресторанної справи