13-14 жовтня 2023 року на базі IHub Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій у м. Київ відбувся форум «IP&I management: як комерціалізувати свій інноваційний продукт та заробляти».

До форуму активно долучилася команда ЛНТУ, зокрема перший проректор Надія Ковальчук, директор бізнес-інноваційного центру Любов Федорусь, заступник декана ФКІТ з досліджень Юрій Лук’янчук заступник декана ФММТ з молодіжної політики та профорієнтації ФММТ Ігор Дударєв та фахівець з трансферу технологій та інноваційної роботи Світлана Ільчук.

Форум IP&I management став дискусійною платформою у змішаному форматі для обговорення особливостей комерціалізації інноваційних розробок у закладах вищої освіти, наукових установах та дослідницьких організаціях.

13 жовтня запрошені спікери форуму – найкращі фахівці галузі, які мають великий досвід у цій сферірозповіли про те:

- як отримати доступ до світових патентних баз, – розповів Ігор Шевченко, провідний професіонал з інтелектуальної власності відділу патентно-інформаційних послуг Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів;

- як захистити свої авторські права та отримувати роялті, – розповіла Галина Андрущенко, начальник відділу навчально-методичного та інформаційно-аналітичного забезпечення Департаменту «Академія інтелектуальної власності»;

- як масштабувати інновації та ефективно просувати розробки на ринку, - розповіла Олена Ципліцька, старша наукова співробітниця відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»;

- як залучити фінансування для ідей, креаторів та стартапів, – розповіли під час Дискусійної панелі Оксана Крукевич, керівник експертної групи з питань розвитку інновацій директорату науки та інновацій МОН, національний координатор COST в Україні. Іван Кульчицький, президент Агенції Європейських інновацій. Яна Паладієва, керівник проектів та програм Українського фонду стартапів.

ФорумФорумФорумФорумФорумФорумФорум

Також була презентована програма Lab2Market UA, яка розпочинається з реалізації пілотного, де на початковій стадії відібрано 13 команд з України для навчання.

Серед відібраних 13 команд є 2 команди ЛНТУ з проектами:

- «Digital Rebuild Invest»;

- «Багатошарові чипси».

Як навчатимуться учасники?

Програма проекту триватиме 8 тижнів (з 16 жовтня по 8 грудня 2023 року), використовуватиме прискорене навчання, адаптоване з методології Lean Startup, та зосереджуватиметься на визначенні можливих бізнес-моделей для пошуку можливостей комерціалізації.

Учасники Lab2Market UA об’єднаються в команди задля цілі «вийти з лабораторії»: опитати потенційних клієнтів, партнерів та інших зацікавлених осіб з метою вивчення можливих застосувань їхніх розробок під наставництвом менторів та підприємців.

Lab2Market UA дозволить командам швидко обрати можливі шляхи комерціалізації своєї розробки та визначити найбільш перспективний (проведення подальших досліджень, ліцензування, запуск стартапу, створення спін-оффу тощо).

Бажаємо нашим командам успіхів у навчанні та просуванні перспективних проектів!

ФорумФорум

14 жовтня 2023 року під час другого дня форуму були розглянуті наступні питання:

- про рівні готовності інновацій, – розповіла Олександра Правдива, керівник грантового офісу, Київський національний академічний ;

- про трансфер технологій шляхом укладання ліцензійних договорів, – розповів Юрій Капіца, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України;

- про трансфер технологій шляхом передачі виключних майнових прав інтелектуальної власності, – розповів Анатолій Кодинець, завідувач кафедри інтелектуальної власності інформаційного права Навчально-наукового інституту права, КНУ імені Тараса Шевченка;

- про сучасні напрямки і методологія досліджень в сфері інновацій та підприємництва, – розповіла Людмила Петренко, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,професор кафедри бізнес-економіки та підприємництва;

- Онлайн-майстерня з написання грантових заявок за грантовими програмами, – Галина Штогрин, ІР офіс, професіонал з інтелектуальної власності відділу розвитку інноваційної екосистеми.

ФорумФорумФорумФорум